In 't verloren hoekje door H. van Tichelen NIEUWS 2. Wentelteefjes De gevraagde woorden kun je ook van achter naar vóór lezen en dan krijg je precies dezelfde woorden. Je ziet wel: hoe je het ook keert (of wentelt), het blijft precies hetzelfde. Als je alle woorden gevonden hebt, vormen de beginletters (en natuurlijk ook de laatste letters) de naam van een Europees land. 1. iets, dat je doet; handeling. 2. roem, glorie. 3. ontkenning. 4. plaats in Gelderland. 5. zeg je wel eens tegen je Moeder. 6. meisjesnaam. 7. vreemd, zonderling. 8. vaartuig der Eskimo's. 9. een andere plaats in Gelderland. 10. kloosterzuster. 3. Weggelopen dieren In de zinnen, die je hieronder ziet staan, zijn steeds een paar letters weggelaten. Daarvoor in de plaats moet je een dierennaam invullen, zó dat de zin weer compleet is. In de eerste drie zinnen moeten huisdieren worden ingevuld en in de andere dieren, die je in de die rentuin ontmoet. 1. Hij is geboren in vorden, maar woont nu in wijk aan Zee. 2. Zo, verzamel jij tegenwoordig vreemde munten; ik dacht, dat je postzegels se. 3. Vader sneed zieer het scheren; doordat hij schrok van Jan, die een schreeuw gaf. 4. Laatst bezochten wij een abriek. Vooral de spinnerij was interessant. 5. Het kan niet vaak genoeg gezegd worden: He bied voor alles wat leeft. 6. De lifter had erge peerokken wel hon derd wagens voorbij, maar er stopte er niet één. 7. Wij Nederlanders voeren aen lang een strijd op leven en dood tegen het water. 8. Pietje was in de keuken aan het ballen en had het ongeluk een op het vuur staande raken. 4. Waar woon ik? Nu moeten jullie toch eens zien uit te zoeken, waar ik woon. Het is een stadje innee jullie moeten het maar helemaal zelf uitzoeken. Ik zal dan maar zeggen, dat het niet in Noord-Hol land ligt; dus Beverwijk of Jips is het niet. Weet je waar Friens ligt? Nee? Dat is een klein plaatsje in Friesland, maar daar woon ik ook niet. Zoek het ook maar niet in het Oosten, want in Zelhelm (Gelderland) of Rechteren (Overijsel) woon ik ook al niet. Maar nu hebben jullie toch bijna voldoende ge gevens om te weten te komen, waar ik dan wel woon. Alle letters van het alfabet, op 7 na, zijn namelijk in de genoemde plaatsnamen verwerkt. Bij die 7 letters zijn ook de Q en de X, die mag je weg schrappen. Nu blijven er dus 5 letters over. En van die letters moet je mijn woonplaats vormen. Waar woon ik? Verstrooidheid Het is al veel jaren geleden. De vrouw van een rijke meneer was plotseling ziek geworden en het leek tamelijk erg. Daarom droeg de man zijn rij knecht op het paard uit de stal te halen en te za delen en een briefje naar de dokter te brengen. Terwijl de knecht met het paard was klaargekomen en de meneer zijn briefje voleindigd had, was de vrouw heel wat beter geworden. „Goed dat mijn briefje nog niet in het omslag steekt," dacht de meneer, en hij voegde er gauw de volgende nota aan toe: „Mijn vrouw is nu weer aan de beterhand, u hoeft dus helemaal niet te komen." Ziezo, dat was klaar. Hij sloot nu het briefje en stuurde de knecht naar de dokter om het hem te bezorgen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 18