Afdeling Klaverjas Afdeling Voetbal Afdeling Zwemmen NIEUWS 22 gedurende de repetities hun best gedaan en de opkomst was steeds goed. Een eerste prijs is het ech ter niet geworden; met een twee de prijs moesten zij tevreden zijn. Het jury-rapport gaf in to taal 95 punten aan, t.w. 3 zevens, 7 achten en 2 negens. De ver plichte nummers waren uiterst moeilijk. De meeste leden waren er van tevoren wel van over tuigd, dat dit concours, in tegen stelling tot dat van twee jaar ge leden, geen topprijs zou opleve ren. Vijf puntjes meer en er was een eerste prijs verdiend Daar om echter niet getreurd, ook een tweede prijs heeft haar waarde en voorkomt, dat men te gemak kelijk geneigd zou zijn te gaan teren op oude roem. Het in een groot ensemble ge zamenlijk ten gehore brengen van goede muziek is zeer zeker niet gemakkelijk en eist meer in spanning en oefening dan een buitenstaander wellicht beseft. Gezamenlijk tracht men iets te brengen wat cultureel op hoog peil staat. In ieder geval is het een vrije-tijds-besteding, welke de beoefenaars veel plezier en vol doening geeft. Om tot een zo hoog mogelijk niveau te komen is het ook noodzakelijk van tijd tot tijd eens een concours mede te maken, niet direct als kracht meting met anderen, maar als stimulans voor verdere verrich tingen. Terwijl de regen met bakken uit de hemel bleef vallen werd de te rugreis aanvaard. In 's-Hertogen- bosch werd gestopt en men was zo fortuinlijk een gelegenheid te vinden waar het gehele gezel schap bij elkaar in één zaal nog enige tijd gezellig kon zitten. Harmonie - mannenzang - dames koor-concert Nadat de Harmonie, het Dames- en het Mannenkoor op woens dagavond 9 juli j.l. een gezamen lijk concert in de Plantage te Schiedam hadden gegeven, trok ken deze drie afdelingen, ver sterkt met het Tamboerskorps, de daaropvolgende zaterdag in een vijftal autobussen Oostvoorne- waarts. Evenals het vorige jaar was het doel om voor de Federatie van Kampeerverenigingen „Het Krui- ninger Gors" op het landgoed „Mildenburg" een uitvoering te geven, maar het concert viel toen, nog maar juist begonnen, door het zware noodweer letterlijk en figuurlijk in het water en het werd een verloren avond. Ook nu wa ren de weersvoorspellingen niet zo gunstig en lagen regen- en on weersbuien in de verwachting. Hoewel de regen geen verstek liet gaan en het in de lucht tevens een beetje rommelde, gebeurde dit alles vóór de aanvang van het concert en we hadden dus dit maal wel geluk. Het werd een goed zomeravond concert in een prachtige omge ving met - gezien de weersom standigheden in de vóóravond - een tot tevredenheid stemmend aantal toehoorders. Het bestuur van deze afdeling is thans als volgt samengesteld: Voorzitter en tijdelijke secretaris: F. P. Vorstenbosch, Aelbrechts- kade 104, Rotterdam. Penningmeester: S. Bouman Wedstrijdleider: J. van der Poel Commissaris van materiaal: J. Hoekman. Het nieuwe seizoen begint straks weer en onze afdeling Voetbal, welke nu met haar eerste elftal in de 4de klas K.N.V.B. zal star ten, kan nog leden opnemen. Junioren hebben ook de volle aandacht. Jongens van 8 jaar en ouder oefenen thans reeds onder goede leiding. Aanmelding als lid bij: de heer C. F. W. Holmgren, Alei- dastraat 101 b, Schiedam. Tele foon 63725 Inlichtingen bij de afd. Sociale Zaken. Shell 5-kamp Onder zeer slechte weersomstan digheden werd op 21 juni j.l. de jaarlijkse Shell 5-kamp gehouden. Of het weer de schuld ervan is weten we niet, maar de wissel beker werd ons met slechts 4,6 sec. verschil voor de neus weggekaapt door Shell. Ver kleumd van de kou en nat van de regen konden onze leden niet de nodige fysieke kracht opbrengen om de kleine voorsprong, welke wij na de persoonlijke nummers hadden genomen, te verdedigen. Al met al was het een spannende en gezellige middag. De 50 me ter schoolslag leverde voor Ma rian den Held een tweede plaats op in 43,5 sec. R. Touw bracht het tot 46,5 sec. Bij de heren wer den beide prijzen door ons in de wacht gesleept en wel de 1ste voor H. Driessen in 37,5 sec. en voor R. Bijloo de 2de in 38,9 sec. Op de 50 m vrije slag dames bracht Wil Spijkhoven het club record met sprongen omlaag, slechts 32,2 sec. had ze nodig. Geen van de andere dames kon hier tegenop. Marian den Held maakte 36,8 sec. De heren lieten het erbij liggen, R. Bijloo kwam op 31,4 sec., ter wijl M. Geeratz zichzelf over trof en 31,2 sec. maakte. Op de 50 m rugslag dames werd voor Wil Spijkhoven 40,5 sec. afgedrukt, wat voor haar een tweede plaats betekende. T. van Arnhem ging traag door het wa ter, tijd 46,9 sec. C. van Wijn gaarden was weer present bij de beren en deed het lang niet slecht, de touwen zorgden ervoor, dat zijn tijd slechts 38,2 sec. was. R. Bijloo, die voor de derde maal het water in ging, maakte 39,3 sec. Na deze nummers hadden wij 3 sec. voorsprong op onze grote concurrent, Shell. Hierna volgden de estafettes, waarin wij enig terrein moesten prijsgeven. De 4 x 50 m. wisselslag estafette dames werd door Shell gewon nen, wij bezetten de 2de plaats in 2 min. 58,4 sec. Bij de heren werd het een over winning, dank zij het goede zwem men van C. van Wijngaarden, R. Bijloo, H. Driessen en M. Gee-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 24