j!f> NIEUWS - 2 volgespoten). Bij de aanleg is ernaar gestreefd de bestaande be planting van het oude Sterrebos te handhaven en deze met nieuwe heesters en bomen uit te breiden. Op drie tuinen na zijn alle volkstuinen in het wandelpark blijven bestaan. Voor kinderen is er een speelweide, de goalpalen en schom mels zijn reeds geplaatst en wij hopen dit in de toekomst met andere speelwerktuigen uit te breiden. Voor de personeelsvereniging was het ook nodig kleedlo kalen te hebben bij de voetbalvelden en zo mogelijk ook een kleine kantine. Daar deze kantine ook open zou staan voor personeel en gepensionneerden van W.F. en anderen, werd toch wel sterk de behoefte gevoeld deze kleedlokalen en kantine aan de waterzijde te plaatsen: vandaar had men immers een uniek uitzicht over de rivier. Onder leiding van het Architecten- en Ingenieursbureau De Weger werd op een verhoogd terrein een thee koepel als kantine met aansluitende was- en kleedlokalen voor 3x2 elftallen scheidsrechters gebouwd. De Bato leverde hiervoor de fundering, de firma Simons bouwde het geheel, terwijl de electrische- en sanitaire installaties wer den aangelegd door de firma Meijer en Stegmann. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de firma Elsakkers. Het werd door de directie zeer op prijs gesteld, dat deze firma's bij de uitvoering van dit werk te allen tijde voor ogen hebben gehad, zowel wat de uitvoering als de kost prijs betreft, daar dit bestemd was voor de personeelsver eniging. Hierdoor is het mogelijk geweest om zelfs in deze zo dure tijd een gebouw te geven aan de personeelsvereniging hetwelk eco nomisch nog verantwoord is. De grote dag: Op 28 juni 1958 was het zover, dat bovengenoemde terreinen en lokaliteiten officieel werden opengesteld. Om pl.m. 4 uur hadden vele genodigden plaatsgenomen om te luisteren naar het openingswoord van onze directeur, ir. J. E. Woltjer. Vooraf gaf de W.F.-Harmonie met drumband opgewekte marsmuziek. „Het is vandaag voor de directie van W.F. ene grote dag: een oude belofte wordt ingelost. Ik heet u allen hartelijk welkom, in het bijzonder de Burge meester van Schiedam en mevrouw Peek, de aanwezige autoriteiten en on ze vrienden uit Antwerpen". De heer Woltjer vertelde zijn toehoorders omtrent de voorgeschiedenis verscheidene bijzonderheden, welke in de aanhef van dit verslag te lezen zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 4