Foto 14Seahawk heeft remkabel gepakt en wordt afgeremd. Foto 15. Seahawk is geland. Foto 16. Katapultstart van een Seahaivk. De foto's 9-16 laten enige van de2e lan dingen en starts zien en geven enigszins een idee hiervan. Door enige officieren van de Koninklijke Luchtmacht werden geluidsproeven genomen om na te gaan of het alles overdonderende geluid van de straaljagers bij het katapul teren voldoende door de isolatie gedempt werd om in de bedieningsruimten in het eiland ongestoord te kunnen werken. Hoe wel de uitkomsten hiervan nog uitgewerkt moeten worden, bleek dat de geluidsdem ping in het algemeen voldoende was. Op donderdagmorgen werden de vliegtui gen voor het laatst met de katapult afgescho ten en vlogen, na het uitvoeren van enige stunts en het maken van een ererondje, naar hun basis terug, waarna opgestoomd werd naar de rede van Portsmouth voor het afgeven van de meetapparatuur met per soneel. Het op korte afstand passeren van de „Queen Mary", „United States", „Maure- tania" en „Willem Ruys" was een welkome afwisseling. 's Middags vertrokken we voor het aan vaarden van de terugweg en gingen vrij dagmorgen bij Den Helder voor anker voor het calibreren der U.H.F. peiler. Zaterdagmorgen werd het anker voor het laatst gelicht en voer het schip de haven van Den Helder binnen, waar vlot afgemeerd werd aan de pier tegenover Hr. Ms. „de Ruyter", waarmee ook deze laatste proef tocht van Hr. Ms. „Karei Doorman" ten einde was. v.d. L.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 10