DE BAAS EN HET ONDERHOUD VjjM NIEUWS Deze maand treft u hiernaast het op stel aan, waarmee de heer H. F. Slag boom, baas afdeling beivapening, deze zomer een door de Directie be schikbaar gestelde prijs behaalde in de door het Nederlands Instituut voor Efficiency uitgeschreven opstellen prijsvraag van het maandblad ,,Baas boven Baas". Op 20 september j.l. hebben de vijf prijswinnaars (de heren Tietshof, Slagboom, Leeuwestein, de Witte, Hofman) uit handen van ir. B. Wilton de prijzen in ontvangst genomen. Deze prijsuitreiking vond plaats tij dens de excursie van de Bazenvereni- ging Wilton-Fijenoord, waarover u elders in dit nummer meer kunt lezen. A. Wie is verantwoordelijk voor de goede staat van de machines? Voor de goede staat van de machine is iedereen, die met de machines te maken heeft verantwoordelijk, zowel bedieningsman als P.B. en O.B. Vanzelfsprekend moeten wij hier onderscheid maken. De O.B. is natuurlijk degene, die de meeste verant woordelijkheid draagt en van de P.B. en zijn onder geschikten zouden wij willen zeggen, dat zij mede verantwoordelijk zijn. Wij zouden het zó willen stellen: De O.B. is verant woordelijk voor het in goede staat brengen van de machines. De P.B. is verantwoordelijk voor het in goede staat houden ervan. De P.B. kan dit doen door b.v. toe te zien dat er geen verkeerde handelingen gemaakt worden tijdens de productie. Voor het onderhoud van de machines is in de eerste plaats nodig een goede en prettige samenwerking tussen de O.B. en de P.B. De P.B. zal bij deze samenwerking, die gericht moet zijn op het belang van het bedrijf, begrip moeten tonen voor de eisen, die de O.B. hem kan en mag stellen bij het gebruik van de machines. Wie anders dan de O.B. moet in staat geacht worden de bijzon derheden van elke machine te kennen en aan te kun nen geven wat nodig is om deze machines zo lang mogelijk in goede staat te houden? Dat de O.B. op deze wijze kan medewerken om de productie zo goed mogelijk te doen verlopen, is van zelfsprekend. Dat dit niet altijd zo gezien wordt door de P.B. is een bekend feit. Deze ziet het werk van de O.B. veelal als een noodzakelijk kwaad. Dit zal temeer spreken als de O.B. hem wel eens moet wijzen op eventueel gemaakte fouten, o.a. verkeerde handelin gen tijdens het gebruik van de machines. Daarom is het zo belangrijk als P.B. en O.B. elkaar goed verstaan. Beiden moeten begrijpen dat zowel de één als de ander hetzelfde doel voor ogen moet hebben, n.l. het belang van het bedrijf. Dat dit van beide zijden wel eens zal vragen eigen gedachten opzij te zetten voor de gedachten van de ander, is vanzelf sprekend. Maar juist deze houding kan zó vruchtdragend wer ken, dat dit de productie ten goede komt. Men is zo gauw geneigd te denken, dat men het alleen weet en men verliest daardoor uit het oog dat men, door naar de ander te luisteren, zichzelf niet verlaagt Produktiebaas. Onderhoudsbaas.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 11