DE VAKMAN De wijze vakman snoeit de boom Maar kapt niet alle gave takken Hij roert het mes met wijze schroom En zal in stam noch wortel hakken. Maar eist de kwaal een diepe wond Dan vallen, hard en wreed, de slagen: Zó wordt de slechte plek gezond En zal de boom veel vruchten dragen. G. Stork en Hoogovens bezochten W.F. Kopie volgend nummer Vertegenwoordigers van twee grote bedrijven hebben in de afgelopen maand een bezoek gebracht aan Wilton- Fijenoord. Op 3 oktober werd de Ondernemingsraad van de Koninklijke Machinefabriek Gebr. Stork Co. N.V. te Hengelo, in de gelegenheid gesteld kennis te maken met ons bedrijf. Na ontvangst door ir. B. Wilton, maakte het gezelschap een rondgang door de verschil lende afdelingen en werkplaatsen. Een week later ontving Wilton-Fijenoord ruim honderd bezoekers van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. Namens de Directie verwelkomde de heer Keyzer de gasten - en kele leden van Directie en staf en een groot aantal ver tegenwoordigers van afdelingscommissies - met een kort inleidend woord, waarna in groepen een rondgang door het bedrijf werd gemaakt. 15 Wb) NIEUWS Foto 1 Op vrijdag 19 september is het ms. Willem Ruys" aan onze werf gekomen en regel recht in dok 7 gevaren. Zoals uit de foto blijkt is het schip reeds ten dele onttakeld. Aan de Lloydkade is reeds een week lang met man en macht gewerkt om alle losse onderdelen van boord te verwijderen, zoals reddingboten en verdere inventaris. Ook is van deze week gebruik gemaakt om zoveel mogelijk sloopwerk te verrichten. Foto 2 Onmiddellijk is begonnen met het aanbren gen van het reeds van te voren klaarge maakte staalwerk, zoals verlengen der dek ken en dekhuizen. Dat onze moderne kraan- outillage hierbij goed van pas komt, spreekt vanzelf. Aan de ene kant wordt met de nodige voortvarendheid het nieuwe staal werk geplaatst, terwijl aan de andere kant grote delen uit het schip worden verwijderd. Foto 5 en 4 De beide schoorstenen worden afgenomen, teneinde deze te verlengen en grotendeels te vernieuwen. Voor dit doel zijn beide schoorstenen in het bouwdok geplaatst. Met het bikken en meniën van de romp en de dekhuizen is goede voortgang ge maakt. Men kan zeggen, dat praktisch op elk deel van het schip, zowel vóór, midden en achter en op elk dek thans arbeiders bezig zijn, zowel met breken als met op bouwen. Het eens zo fraaie schip lijkt nu meer op een ruïne, maar na afloop van de werkzaamheden zal dit schip weder een fraai uiterlijk vertonen. De kopie voor het november-nummer dient vóór 10 no vember in het bezit van de redactie-commissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 17