Vervolg Sociale Rubriek UIT DE ONDERNEMINGSRAAD NIEUWS 16 Dit is om louter administratieve redenen noodzake lijk. Denkt u zich de verwarring eens in, waarin bv. onze fotograaf zou geraken, als hij niet op een of andere wijze 7000 pasfoto's van elkaar kon onderscheiden Laten wij intussen de betekenis van het registratie nummer op foto of kaart niet overschatten. Beter en liever dan met nummers kunnen wij immers met onze naam - ons meest persoonlijke eigendom - aanduiden wie wij zijn. Wat de bij verlies in rekening te brengen rijks daalder betreft: dit dwingt ons om met onze werf- pas zeer zorgvuldig om te gaan en hem op te ber gen in beurs of portefeuille (tussen de andere rijksdaalders, zo u wilt!). U hebt dit bewijs trou wens in bruikleen van de onderneming, die eige naar blijft. Dit verklaart ook dat het bij beëindi ging van de dienstbetrekking moet worden inge leverd. De heer Hamelink roert in zijn brief nog een tweede vraag aan, waarover wij hem zelf aan het woord laten: ,,op bladzijde 10 van het introductie boekje staat, dat Sociale Zaken een vertrouwens- instantie is voor sociale moeilijkheden van de werk- Op 25 september 1958 is in de Ondernemingsraad het jaarverslag van de onderneming over 1957 be handeld. Inmiddels werd in het meinummer van het Wilton- Fijenoord Nieuws een samenvatting van dat ver slag opgenomen. Nadat de Ondernemingsraad het verslag in groepen van 5 had besproken, werden door iedere groep vragen gesteld, welke de heer van Daalen heeft beantwoord. Een korte samenvatting van deze beantwoording volgt hieronder: Zoals in het jaarverslag vermeld, zijn in 1957 enkele opdrachten geannuleerd (twee onderzeeboten en een tankschip). Voor een in 1958 geannuleerde order is een nieuwe opdracht van dezelfde rederij in de plaats gekomen. Het is thans moeilijk nieuwbouworders aan te trekken, omdat er een groot surplus aan tonnage aanwezig is; meer dan 12 miljoen ton scheeps- ruimte is opgelegd. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat, na het ge reedkomen van het werk aan het vliegtuigmoeder schip „Karei Doorman", de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd ons een zeer belangrijke opdracht heeft verstrekt tot verbouwing van het passagiers nemer en zijn gezin. Hoe kan men echter vertrou welijk praten, wanneer er een vrij grote groep om de man, die aan het loket aan de beurt is, heen staat? Is het niet mogelijk om een of meerdere spreekkamertjes in te richten en de beambten, die met het afwikkelen van verschillende zaken belast zijn, zelf de beslissing te doen nemen om het ge sprek in zo'n spreekkamer voort te zetten?". Een zeer juiste opmerking, heer Hamelink. Ach terin de afdeling Sociale Zaken bevinden zich twee kleine spreekkamers, waarvan door de medewer kers van de afdeling regelmatig gebruik wordt gemaakt in gevallen, waarin een rustig en vertrou welijk gesprek nodig is. Voor hetzelfde doel is een spreekkamer ingericht op de eerste etage van het hoofdkantoor naast de afdeling Personele Zaken Beambten. Niettemin blijkt dit aantal, vooral op de „spitsuren", vaak te klein. Daarom zouden wij willen aanraden om voor gesprekken van vertrou welijke aard, die enige tijd in beslag zullen nemen, vooraf een telefonische afspraak te maken met de betrokken medewerker of medewerkster. Dan kan de spreekruimte tijdig worden gereserveerd. Vragen en inzendingen voor het eerstvolgende nummer worden voor 10 november a.s. ingewacht bij de redactie. schip „Willem Ruys". De tijd, waarin dit schip moet worden gereedgemaakt is zeer kort, zodat alles in het werk zal moeten worden gesteld om de toegezegde opleveringsdatum aan te houden. Hier voor doet de heer van Daalen een beroep op alle werknemers om daartoe hun steentje bij te dragen. Toen het verslag over 1957 werd samengesteld, was het moeilijk zware smeedstukken van derden te betrekken en waren de levertijden zeer lang. Inmiddels is deze toestand gewijzigd. De investeringen zijn de laatste jaren in snel tempo afgeschreven, teneinde het bedrijf zo sterk moge lijk te maken. De statutenwijziging, welke verleden jaar heeft plaats gehad, was nodig in verband met de in 1956 tot stand gekomen vergroting van het geplaatste kapitaal. Deze vergroting had mede ten doel het Neder landse karakter van de onderneming te handhaven. De directie ziet de noodzaak niet in bedragen te reserveren voor uitkeringen aan onze oud-werk nemers. Voor deze categorie zal steeds worden gedaan wat naar redelijkheid wenselijk en moge lijk is. Bij de uitbreiding en vernieuwing van de werf-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 18