Jongeren sparen met de zilvervloot ONHERSTELBAAR Zie zo! Ik heb er een voorgoed kapot gemaakt. Die zal zijn levenlang niet 7neer vertellen. Ik heb hem in zijn ziel en in zijn brood geraakt: Ik roddelde en kan het nooit herstellen. q Onder dit motto heeft de overheid de nieuwe jeugd- spaarregeling ingevoerd, waarbij zij een premie van 10 verleent over hoofdsom en spaarbank rente, dus een gulden extra bij elk gespaard tientje. Bovendien is over de premie geen belasting ver schuldigd. Iedere jongere tussen 15 en 21 jaar (dienstplichtige tot 24 jaar) kan hiervan profite ren. Dit is een zeer voordelige manier om te spa ren voor een uitzet, voor de inrichting van kamer of woning, voor zelfstandige vestiging in bedrijf en voor het vormen van eigen bezit in het alge meen. Laat de zilvervloot van de overheid ook voor u varen. U kunt er honderden guldens mee verdie nen. De mogelijkheid is opengesteld om u bij de afdeling Sociale Zaken „loonadministratie" te laten inschrijven als deelnemer aan de jeugdspaarrege- ling bij de Spaarbank Anno 1820, Schiedam. Op de betreffende boekjes wordt door deze spaarbank een hoge rente vergoed, welke thans 3 be draagt. De voornaamste bepalingen van de Jeugdspaarwet worden hieronder vermeld. De spaarbank ver strekt u gaarne nadere inlichtingen. Wat werknemers moeten weten: I. Wie kan er aan de jeugdspaarregeling deel nemen Ieder die de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt en nog niet die van 21 jaar. Zij, die in militaire dienst zijn geweest, zolang zij nog geen 24 jaar zijn. Men mag slechts één jeugdspaarover- eenkomst aangaan. II. Wanneer wordt de premie van 10 uitge keerd? In de gewone gevallen na 31 december van het 6e spaarjaar. Wie langer met premie wil spa ren, mag nog doorgaan tot de 31e december van het 7e, 8e of 9e spaarjaar, doch uiterlijk tot de 31e december van het jaar waarin men 29 wordt. III. Wat gebeurt er als men zich niet aan de voor waarden houdt? Dan vervalt de jeugdspaarovereenkomst en het recht op de overheidspremie. Het gespaar de bedrag wordt dan een gewoon spaartegoed met de gewone spaarbankrente; daarvan kan men dus ook op de gewone wijze geld op nemen. IV. Hoeveel moet men sparen? Om voor de premie in aanmerking te komen moet er op 31 december van ieder spaarjaar gemiddeld minstens 30,per jaar zijn ge spaard. Er kan niet meer dan 200,per jaar met overheidspremie worden gespaard. V Mag men spaargeld opnemen? Eenmaal per jaar zonder dat men zijn recht op de overheidspremie verliest. Voor elk spaar jaar moet 30,— blijven staan. Er zijn twee uitzonderingen: a. wie trouwt kan na 31 december van het 3e spaarjaar zijn tegoed geheel of gedeel telijk opnemen. b. bij overlijden van een der ouders. In beide gevallen krijgt men toch de overheids premie. VI. Gelden er nog meer bepalingen? Ja, o.a. dat minderjarigen zelf een jeugdspaar overeenkomst kunnen sluiten, om spaargeld te kunnen inleggen en opnemen. Ouders of voog den die daartegen bezwaar hebben moeten de spaarbank schriftelijk van dit bezwaar in kennis stellen. Sparen in jonge jaren is de grondslag geweest voor menig geslaagd leven. Jongeren, legt nu die grond slag. Toont uw verantwoordelijkheidsbesef en sluit een jeugdspaarovereenkomst. NIEUWS 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 20