Rijwielstalling Oost 19 NIEUWS Op maandag, 22 september j.l., werd in de plaats van de stalling, welke binnen het hek nabij ingang Oost lag en welke een tijdelijk karakter had, een nieuwe stalling in gebruik genomen buiten de ingang Oost aan de Adm. de Ruyterweg. Voorlopig zijn daar opgesteld: 1 overkapping voor ca. 75 motoren en scooters. 1 rijwielrek voor 90 rijwielen, 12 rijwielrekken voor 108 rijwielen of 72 brom fietsen per rek. De oppervlakte van de stalling laat de mogelijkheid om de capaciteit nog uit te breiden met: 1 rek voor 54 rijwielen, 1 rek voor 90 rijwielen, 9 rekken voor 108 rijwielen c.q 72 bromfietsen per rek. Bij het inrichten van de stalling is gebruik gemaakt van elders opgedane ervaringen. Zo zijn thans alle looppaden tussen de rekken betegeld, terwijl voor ophoging tussen de tegelpaden en onder de rekken, in plaats van koolas, gebruik is gemaakt van hoog ovenslakken, welke een betere drainage waarbor gen. De tegelpaden hebben bovendien nog een andere functie. In verband met de geringe hoogte van de rekken en ook om des avonds en des nachts een beter overzicht van de stalling te hebben, werd n.l. van het aanbrengen van lichtpunten on der de kappen van de rekken afgezien en werden hoge lichtmasten geplaatst. De tegelpaden doen nu tevens dienst voor lichtreflex. De haken in de rekken zijn of worden voorzien van stukjes rubber teneinde beschadiging van vel gen te voorkomen (deze rubberstukjes zullen ge leidelijk aan ook in de andere stallingen worden aangebracht). In de stalling is nu ook een rijwielreparateur aan wezig, die in de tijdelijke stalling ontbrak. Voorlopig wordt nog het systeem van vrije stalling toegepast. T.z.t. zal echter worden overgegaan tot het uitreiken van penningen voor een genummer de plaats, zoals ook in de overige stallingen ge beurt. B.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 21