21 NIEUWS Van een onzer veiligheidsinspecteurs kreeg uw Victor een recon structie van het volgende ongeval: Tijdens het vervoer van lang profielijzer, brak de stropketting waarin de last hing. De transpor teur die achter de last liep, kreeg deze tegen zijn been. Een veiligheidsinspecteur stelt zichzelf en anderen altijd de vraag, hoe kunnen wij zulke ongevallen in de toekomst voorkomen? Hij vertelde uw Victor, dat het een ongeschreven wet is bij het transport, om opzij achter de last te lopen en niet pal er achter: men kan dan zien waar men loopt terwijl het gemakkelijker is, om op zij te springen wanneer er iets verkeerd gaat, zoals in dit geval. De stropketting brak, doordat een zogenaamde stompias van een der schalmen niet goed in elkaar was gevloeid. Toch was deze ketting op de juiste datum gegloeid en getoetst. U moet dus altijd bij stropkettingen op uw hoede zijn, dacht uw Victor. DOE MEER AAN VEILIGHEID, OOK IN DE RIJWIELSTALLINGEN Gezamenlijk kunnen we nogal wat presteren, daar om doen wij weer een beroep op u, medewerkers van W.F. Wij zijn gewoonweg „gek" op orde en regel. Die orde en regel willen wij ook voor de rijwielstalling. Er zijn daar wat van die knapen die er een gewoonte van maken om doodleuk op hun „karretje' te stappen en er zelfs niet tegenop zien een andere rijwielstallinggebruiker onder het wiel te rijden. Wat een tijd, wat een tijd. Als redelijke mensen willen wij zoiets natuurlijk niet. Neem uw vehikel aan de hand en stap daar rus tig mee naar de uitgang. Met het komen stapt u natuurlijk bij de ingang af. Akkoord? Dat is dan afgesproken. En nu uw hulp hierin, die is heel eenvoudig. Als er nu toch nog van die dwarsdrijvers zijn die op hun „filosopee" willen stappen in de rijwielstalling, trek hen dan even aan hun „jasje", dat wil dus zeggen, dat u zo iemand op het verkeerde van zijn (of haar) han deling wijst, meer hoeft u niet te doen. Het moet toch niet zo zijn, zoals men weieens zegt, dat men bij iedere Hollander een politieagent moet zetten, om de zaak in goede banen te leiden? Ga dan maar die poort binnen waar boven staat: „Hij die hier binnen gaat laat alle hoop varen". Bah, wat een gezegde. Redeneert u ook zo, mede werker? Zo zijn wij toch niet? Dit varkentje moe ten wij eens wassen en daarmee uit! Maandag a.s. worden er borden in de rijwielstalling opgehangen, met de waarschuwing, dat u in de stalling geen rijwiel mag berijden. Nou ja, dit is dan alleen voor die dwarsdrijvers, als u begrijpt wat wij bedoelen. Wij hebben ook nog een appeltje te schillen met enige Vlaardingernezen. Enkele van deze heren hebben de lelijke gewoonte om de hoofdin- en uitgang in en uit te wippen. Dat is levensgevaar lijk voor die lui. Zij beseffen schijnbaar niet, dat zij beter twee minuten later thuis kunnen komen, dan eerder in het ziekenhuis. Bij de kruising Julianalaan - B.K.laan staat een ver keersagent de zaak haarfijn te regelen en daar kunt u veilig oversteken. Goede gewoonten zijn prima, maar deze lelijke gewoonte moet u beslist afleren. Doet de haringstad eer aan. Weest een heer in het verkeer, het is in uw eigen belang. De Veiligheidsdienst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 23