Oranjekalender 1959 van Pro Juventute: een kostelijk bezit van een veiligheidsinspecteur). Kind wat een keurig opstel heb jij ervan gemaakt en wat kan jij netjes schrijven, oef. Maar... nu schrijf jij: „Als ik de straat oversteek, kijk ik eerst naar rechts en dan naar links". Daar zal jij je wel in vergissen want het is net anders om. Dit is niet erg hoor, deze vergissing, want we hebben in onze eerste brief geschreven, dat wij elkaar wat willen leren. „Enne... wrijft jouw moeder heus het zeil onder de kleedjes? Oom Frans ziet Truusje al roepende voor zich: „O, mams wat doet u nou Dat wordt vallen voor ons!" Zou jij van je mams op je bibs krijgen wanneer je zo'n glazen schaal liet vallen, waarover je schreef in je brief? 't Is maar een vraag, hoor! Overigens heb je maar netjes verteld hoe de mensen zich op alle mogelijke manieren kunnen beschermen. Jij bent dus wat dat betreft wel een goed medewerk- stertje. Henri en Gert Jan v.d. Struijs hebben ook een flink opstel gemaakt. Nu wat zeggen jullie ervan, was het moeilijk? Is dat wat, gaan jullie helemaal in Den Haag op school? „Het is daar een heel druk verkeer" schrijft Henri „en dan word ik door een agent van politie over gebracht". Dat is prima, als je maar niet door een agent van politie wordt opgebracht. Maar dat zal jou niet gebeuren en Gert ook niet. Oef, je schrijft: „Op school hebben ze weieens mijn kleren kapot getrokken". Nou wat zei je moeder toen wel? „Kwajongen, vooruit op je blote benen naar bed". Dan heeft ze nog gelijk gehad ook hoor! Tegen grote mensen zeggen wij altijd, stoeien op het werk is levensgevaarlijk. Hoe denken jullie hierover Henri en Gert? Hallo Gerard Dries. Jij zegt het maar kort en bon dig: „Een schildpad beschermt zich door onder zijn schild te kruipen en wij moeten ons beschermen door op straat en thuis goed uit te kijken en geen domme dingen te doen". Groot gelijk, maar boven dien moeten wij andere jongens en meisjes waarschu wen, wanneer zij niet goed uitkijken of domme din gen doen. Wij moeten elkaar helpen, zeggen grote mensen en dat doen jullie natuurlijk ook. Tot een volgende keer, maar dan ga ik jullie weer vragenennedan moeten jullie allemaal meedoen. De hartelijke groeten van Oom Frans. Deze foto van H.K.H. Prinses Beatrix is één van de twaalf charmante zwart-wit-foto's van alle leden van ons Koninklijk Gezin, die deze waarlijk nationale kalender tot een kostelijk bezit maken. Nieuw en, wat meer zegt, bijzonder mooi is de reproduktie van een prachtige kleurenfoto van de Prinsessen Beatrix en Irene op het titelblad. Ook bevat de kalender verscheidene onbekende foto's en enkele uit particulier bezit, die ons Vorstenpaar speciaal voor Pro Juventute's Oranje-kalender 1959 heeft willen bestemmen. Ofschoon dit alles reeds genoeg is om de kalender te bestel len, is er een nog klemmender reden om daartoe te besluiten. Pro Juventute probeert kinderen, die het buiten hun schuld heel moeilijk hebben, te helpen in samenwerking met de ouders en met eerbiediging van hun levensovertui ging. De middelen om dit werk te kunnen doen worden door „Pro Juventute" voor een belangrijk deel verkregen uit de opbrengst van de ORANJE-KALENDER, die als vanouds slechts 2,75 kost. U kunt de ORANJE-KALENDER bestellen bij alle Vereni gingen en Afdelingen „Pro Juventute", of waar niet verkrijgbaar -franco per post door storting van 2,75 op postgiro 31.74.00 (of per postwissel) ten name van de KALENDERACTIE „PRO JUVENTUTE" Postbus 7101 Amsterdam Z. II Vindt u zelf ook niet, dat dit eigenlijk het minste is dat u kunt doen? Laten wij u mogen raden: bestel meteen! Foto N.V. c.P.I.M

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 29