Sociale rubriek W.F.-Nieuws INHOUD Sociale Rubriek W.F.-Nieuws omslag modernisering van H r. M De Karei Doorman De baas en het onderhoud Dit lazen wij in Samenspel" Europoort Bouwnummer 764 Verbouwing Willem Ruys De Vakman (gedicht) Stork en Hoogovens bezochten IV.F Vervolg Sociale Rubriek JV.F Nieuws Uit de Ondernemingsraad In Memoriam Personalia Onherstelbaar (gedicht) Jongeren sparen met de Zilve vloot Rijwielstalling Oost Als een huis zo groot Peper en Zout Veiligheid Victor Veiligheid Doe meer aan Veiligheid, ook rijwielstallingen De Kinderboot Hel sprookje van het boek De Binderij Veiligheid door en voor onze kin deren Oranjekalender 1959 van Pro Ju ventute Vereniging W.F. Afdeling Zwemmen Dankbetuigingen Jubilarissen van de maand, omslag pag. 2 pag. 1 pag. 9 pag. 11 pag. 12 pag. 13 pag. 14 pag. 15 pag. 15 pag. 16 pag. 16 pag. 17 pag. 17 pag. 18 pag. 18 pag. 19 pag. 20 pag. 20 pag. 21 pag. 21 pag. 22 pag. 25 pag. 26 pag. 27 pag. 28 pag. 28 pag. 3 REDACTIE-COMMISSIE: voorzitter: C. Keyzer L. Giphart leden: J. Koppe B. Blommers Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Van vele zijden hebben ons de afgelopen weken reacties bereikt op ons voornemen, hetwelk u de vorige maand op de binnenzijde van de omslag hebt kunnen lezen. Wij legden u toen een idee van een onzer lezers voor, dat neerkwam op de vraag: „Zou het niet mogelijk zijn om van de Sociale Rubriek, die tot dusverre in hoofdzaak voor mededelingen werd gereserveerd, een vragen- en discussierubriek voor het gehele personeel te maken over aangelegenheden, die het terrein van Sociale Zaken raken?". Welnu, zoals te verwachten viel, liepen deze reacties wijd uiteen. Enerzijds: „het plan is wel aardig, maar er zijn al zoveel plannen, waar niets van terecht komt en dus zal dit plan ook wel enz. enz. Anderzijds, zoals een briefschrijver het uitdrukt: „Ongetwijfeld zullen bij velen van ons verschillende punten in de gedachten komen, die wij graag be sproken, toegelicht of veranderd zouden zien. Pun ten, misschien van ondergeschikt belang, maar die wellicht de goede verstandhoudingen in het bedrijf kunnen bevorderen". Een antwoord als dit - en er waren er meerdere in deze toon gesteld - mag ons wel het vertrouwen ge ven, dat de Sociale Rubriek zal kunnen worden wat u en wij ervan verwachten: een poging om eventueel bestaande misverstanden te helpen overwinnen en om vragen te beantwoorden. Maar nu ter zake: De heer K. Hamelink zond ons een brief, waarin hij 0.m. het onderwerp legitimatiebewijzen (werfpassen) ter sprake brengt. Zijns inziens heeft de uitreiking hiervan tot vragen aanleiding gegeven op de vol gende punten: 1. bij verlies wordt een bedrag van 2,50 in reke ning gebracht; 2. het man-nummer op de foto; 3. bezitten ook de beambten een dergelijke werfpas met foto en nummer? Allereerst kan hierop geantwoord worden, dat de uitreiking van legitimatiebewijzen moet worden ge zien als een maatregel van orde en veiligheid. In ons bedrijf worden werkzaamheden uitgevoerd, die de hoogste eisen stellen. Het is dus vanzelfsprekend, dat alleen aan bevoegden toegang tot de werf wordt verleend. Niemand zal ons betwisten, dat dit in de eerste plaats de werknemers zelf zijn. Ook niet, dat zij zich op verzoek behoorlijk moeten kunnen legitimeren. Dit geldt voor alle werknemers. Ook aan de beambten werd daarom een legitimatiebewijs uitgereikt. Er is immers geen reden om in dit opzicht onderscheid te maken tussen de verschillende groepen van het personeel. Op ieders kaart prijkt een min of meer geslaagde pas foto. Tevens is op alle legitimatiebewijzen het registra tienummer van de houder vermeld. (Vervolg op pagina 16)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 2