De modernisering van Hr. Ms. „Karei Doorman" Orgaan van en voor het personeel van Wilton-F ijenoord Schiedam NIEUWS Bij hen, die niet direct bij deze modernisering betrokken zijn geweest, zal mis schien de vraag zijn opgekomen, wat gedurende de ruim 3 jaren dat het schip aan de werf gelegen heeft, eraan gedaan is. Uiterlijk was wel te zien, dat het schip grote wijzigingen onderging, doch het meeste werk is niet van buitenaf te zien geweest. In verband met het gebruik van zwaardere en snellere vliegtuigen moesten n.l. de navolgende werkzaamheden worden uitgevoerd: Het aanbrengen van een z.g. hoekdek. Het oplanden van vliegtuigen geschiedt n.l. in het vervolg onder een hoek van pl.m. 8 met hart schip, waardoor het mogelijk wordt bij niet geslaagde landing door te starten, ook als vóór op het vliegdek vliegtuigen geparkeerd staan. Hiertoe werd het vliegdek aan B.B. over een lengte van pl.m. 100 meter maximum 8 meter verbreed. In verband hier mede moest ook de gehele remkabelinstallatie vernieuwd worden. Het vernieuwen van beide vliegtuigliften, nodig om de zwaardere vliegtuigen sneller van de hangar naar het vliegdek v.v. te kunnen brengen. Het verwijderen van de oude hydraulische katapult en het inbouwen van een geheel nieuwe, door de British Admiralty aan de K.M. geleverde stoomkatapult. Het geheel vernieuwen van de radio- en radarinstallaties, waardoor deze thans aangepast zijn aan de modernste eisen voor het thuisbrengen en oplanden der nieuwe vliegtuigen en het opsporen van vijandelijke vliegtuigen. Hiervoor moest de gehele opbouw op het vliegdek (het z.g. „Eiland") met mast en schoor steen vernieuwd worden. Voor de stroomvoorziening van de radio- en radar installaties werden twee turbo-dynamo's 440 V - 60 perioden, elk 450 K.W. met

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 3