NIEUWS 2 Foto 1. Hr. Ms. ,,Karel Doorman" tijdens het binnenlopen van de haven van Portsmouth. Copyright Wright Logan bijbehorende schakelborden ingebouwd. Het inbouwen van twee deklandingsspiegels, waar door de piloten, als ze met hun toestel het schip eenmaal dicht genaderd zijn, zonder behulp van een batsman ter plaatse van de remkabels op de landingsbaan geleid worden. Het inbouwen van een nieuwe asdic-installatie voor het opsporen van onderzeeboten. Het verwijderen van het oude geschut met funda ties en het plaatsen van 10 stuks 40 mm mitrail leurs, waarvoor diverse nieuwe bordessen en muni- tieruimen ingebouwd moesten worden. Tevens wer den voorbereidingen getroffen voor een eventueel later in te bouwen centrale vuurleiding. Het verwijderen van de bestaande losse benzine tanks en het inbouwen van vaste tanks voor ben zine en kerosine, met de nodige beveiligings systemen. Het inbouwen van een geheel nieuwe aircondi tioning-installatie, nodig voor de bedieningsruim ten van Radio en Radar. Het inbouwen van een installatie voor het maken van zuurstof en stikstof. Ten behoeve van het benodigde personeel voor de bediening van al deze nieuwe en gewijzigde in stallaties moest de accommodatie van de bemanning belangrijk uitgebreid worden, terwijl deze tevens werd gemoderniseerd. Zo werden o.a. alle hangmatten vervangen door vaste- of opklapbare kooien; dagverblijven met cafetariasysteem en een studeerverblijf ingebouwd; kombuis en ziekenboeg uitgebreid en gemoderni seerd, enz. enz. Hiertoe moesten practisch het gehele ventilatie systeem (dat p.I. 300 fans omvat) en de verlichting

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 4