Foto 8. Startende helicopter op voorschip. Foto 9- Oplandende Avenger. Foto 10. Katapultstart Avenger. de terugtocht aanvaarden en werd op 28 juli afgemeerd aan de kade bij Dokkantoor Oost voor het uitvoeren van die werkzaam heden van de proeftochtlijsten, welke tijdens de proeftochten niet gereedgemaakt kon den worden. Op zaterdag 23 augustus werd van de ge legenheid om het schip 'te bezoeken, en dus een bescheiden indruk van het geheel te krijgen, door ruim 3000 personen ge bruikgemaakt. Het schip vertrok op 25 augustus weer naar de boeien in de haven van Rotterdam, waar mee deze modernisering en reparatieperiode aan Hr. Ms. „Karei Doorman" voor Wil- ton-Fijenoord werd afgesloten. Vrijdag 5 september voer het schip op nieuw uit, nu voor het houden van de „flying trials". De volgende dag werd op de reede van Portsmouth voor anker ge gaan voor het aan boord nemen van de testapparatuur - met pl.m. 90 man perso neel - nodig voor het doen van metingen aan de remkabel- en katapultinstallatie en het grondpersoneel voor de Engelse vliegtuigen. Tevens werden deze stillig- dagen benut voor het trainen van de be manning in het manoeuvreren met de vliegtuigen in de hangar, op de liften, op het vliegdek en het plaatsen ervan op het katapultcentreerbordes; ook de brand weer en eerste hulpploegen hielden oefe ningen teneinde in het geval van een crash direct hulp te kunnen bieden. Dat dit geen overbodige maatregelen zijn, bleek ons overduidelijk toen een docu mentair filmpje vertoond werd van on gelukken welke bij het fout oplanden van vliegtuigen op andere vliegkamp schepen waren gebeurd. Dinsdag 9 september stoomden we 's mor gens vroeg op naar het Engelse Kanaal, waar begonnen werd met het oplanden van de vliegtuigen, welke van een vlieg veld in Zuid-Engeland opgestegen waren, n.L: 2 Gannets (turbo props met 2 tegen el kaar indraaiende schroeven) welke na de landing een vrije start over de volle lengte van het vliegdek maakten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 8