(jj|) NIEUWS 8 voorgekomen en hij bracht ook de moeilijkheden voor de werf tijdens deze bouw ter sprake. De werknemers waren niet erg hokvast en met kunst- en vliegwerk moest worden getracht aan de verplichtingen te vol doen. Het tekort aan ijzerwerkers was oorzaak, dat een gehele dubbele bodem moest worden uitbesteed. In 1957 veranderde deze toestand en de productie kon worden verbeterd. In de tijd van hoogconjunctuur werden 11 contracten afgesloten en in de anderhalf jaar daarna niet één. In dit verband wees de heer Woltjer erop, dat het interessant zou zijn eens te bestuderen of langlopende contracten zouden leiden tot goedkopere en rustiger bouw door een meer stabiele personeelsbezetting. Het was voor de werf een vreugdevol moment nu dit schip aan de rederij kon worden aangeboden. De heer G. W. Bakker bracht dank aan allen, die aan de totstandkoming van de „Randfontein" had den medegewerkt en sprak zijn vertrouwen uit in de deugdelijkheid van het mooie schip. Spreker hoopte, dat de „Randfontein" het prestige van de V.N.S. zal verhogen en gunstige resultaten zal geven voor deze rederij. Daarna volgde de vlagwisseling en het oranje-blanje- bleu van de V.N.S. werd met een driewerf hoera begroet. Onder de genodigden waren de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, Dr. F. E. Geldenhuys en diens echtgenote (de doopster van het schip) de Staats secretaris van Marine, gepensioneerd Vice-Admiraal H. C. Moorman en de heer W. L. de Vries, Direc teur-Generaal van de Scheepvaart. Deze beide laat ste heren hebben tijdens de lunch aan boord nog het woord gevoerd en hun gelukwensen uitgesproken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 10