ONS WERK NIEUWS 16 Het ten einde spoedende jaar 1958 was voor ons bedrijf een jaar van grote bedrijvigheid, niettegen staande diverse spanningen op politiek, economisch en financieel gebied, zowel in Nederland als nagenoeg overal ter wereld. Er volgt thans een overzicht over de activiteiten onzer onderneming gedurende 1958. Scheepsbouw. Op 25 januari vond de overdracht aan de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. plaats van het motorschip „Mississippi Lloyd", een vrachtschip met passagiers accommodatie. Het februari-nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws geeft niet alleen bijzonderheden aangaande deze over dracht en het schip zelf, doch bevat tevens een zeer lezenswaardig artikel over de grote rivier de Missis sippi, welks stroomgebied zo ongeveer de helft van de Verenigde Staten van Noord-Amerika beslaat. Op 1 maart werd het m.s. „Lorraine" aan de Société Frangaise de Transports Pétroliers te Parijs overgedra gen. Na de inzegening vond de doop plaats door Miss Jennifer Clive. De president van de rederij sprak bij die gelegenheid een interessante rede uit, die in het Wilton-Fijenoord Nieuws van maart is afgedrukt. Tevens bevat dit nummer een beschrijving van de Franse landstreek Lotharingen, waarnaar het schip genoemd is. Op 28 maart vond wederom een overdracht plaats. Het betrof thans het m.s. „Holendrecht" gebouwd voor PHs. van Ommeren N.V. Op 19 maart was de doop verricht door Mevrouw S. A. Michielsen-Hoogewerff, echtgenote van de Secre taris van de Raad van Beheer van PHs. van Ommeren. Het april-nummer van het Wilton Fijenoord Nieuws geeft verdere bijzonderheden over de overdracht en over het schip. Op 18 juni verliet de turbinetanker Pearl River" hel ling 6. Tevens geschiedde de doop door Mevrouw Aliki I. Papadimitriou. Na geslaagde proeftocht op 21 en 22 augustus werd genoemd schip op 25 augustus door de rederij overgenomen. Eveneens werd na ge slaagde proeftocht op 6 december het m.s. „Randfon- tein" aan de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij overgedragen. Dit schip was ge doopt op 24 november door Mevrouw Dr. F. E. Gel- denhuys, echtgenote van de Ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika. Werktuigbouw. Voor de reeds genoemde schepen „Holendrecht" en „Randfontein" benevens voor de „Meerdrecht" voor PHs. van Ommeren N.V. draaiden de motoren op de proefstand met goed gevolg proef. Ook de turbine van de „Pearl River" in de werkplaats werd beproefd. Het eerste stuk luchtafweergeschut van de onderhan den zijnde serie kwam gereed en werd duchtig aan de tand gevoeld op het schietterrein bij Petten. Het resul taat van de beproeving kwam geheel met de verwach tingen overeen. Reparatie. In onze afdeling Reparatie werd gewerkt aan ruim 1000 schepen en wel van de volgende landen: Argentinië - Brazilië - Denemarken - Duitsland - Engeland - Finland - Frankrijk - Griekenland - India - Iran - Italië - Liberia - Marokko - Nederland - Noorwegen - Panama - Portugal - Syrië - Zweden - Zwitserland. Grotere herstel-, resp. onderhouds- en moderniserings werkzaamheden werden, om slechts enige namen te noemen, verricht aan: „Baghdad" - „Stora" - „Taba- ristan". Een omvangrijk werk was dit jaar en zal het begin van het volgende jaar zijn de verbouwing van het m.s. „Willem Ruys", dat volkomen wordt omgebouwd voor een nieuwe dienst waarvoor de passagiers-accommo datie aanzienlijk wordt uitgebreid. Wat dit betekent, wordt duidelijk gemaakt in het des betreffende artikel in het Wilton-Fijenoord Nieuws van september 1958. Melding zij nog gemaakt van het gereedkomen van een verbouwing waaraan onze gezamenlijke afdelin gen hebben gewerkt, nl. Hr. Ms. „Karei Doorman". Op 28 mei vond op de werf te Schiedam de officiële wederindienststelling van dit schip, hetwelk geheel gemoderniseerd werd, plaats. Dit was een zeer groot werk, dat ruim 3 jaren heeft gevergd. Het heeft geen zin hier verder op dit geweldige karwei in de gaan. Immers het oktobernummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws geeft een zeer uitvoerige beschrijving daarvan met een groot aantal foto's. Wat de outillage van ons bedrijf betreft, zij allereerst gewezen op de beslissing het grote drijvende dok IV zodanig te vergroten, dat in de toekomst daarin zelfs tankers van 85000 ton laadvermogen kunnen wor den opgenomen. Het werk bevindt zich in uitvoering. Een nieuwe schilderswerkplaats werd in gebruik geno men. Voor plamuurwals en nieuwe spuitboxen werd op een grote ruimte gerekend. Gereed kwam een kan toor voor werkvoorbereiding voor de plaatwerkerij, met was- en kleedlokaal. Een dito inrichting kreeg de scheepsbouwloods. Deze werd tevens uitgebreid met een gebouw voor vlakwals en voor gritstraal-inrichting. Ten behoeve van de scheepsbouwloods vond een her ziening plaats van het platenpark, waarvoor ook een nieuwe bovenloopkraanbaan werd gemaakt. Er komen nieuwe magneetkranen inplaats van de oude stoom- kranen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 18