UIT DE ONDERNEMINGSRAAD 21 NIEUWS Op 5 december jl. heeft er een vergadering van de Ondernemingsraad plaats gehad, waarin o.a. de navol gende punten aan de orde zijn geweest: Ideeënbuscommissie. De vraag was gesteld om een lid van de O.R. op te nemen in de ideeënbuscommissie. De uiteindelijke beslissing over het al of niet aanvaar den van een idee en de hoogte van de beloning ligt bij een commissie, die samengesteld is uit de hoof den van de diverse afdelingen. Het idee wordt behan deld door het lid van de commissie, onder wien de afdeling ressorteert waar het idee zou kunnen worden toegepast. Het is dus niet juist van een vaste samenstelling der commissie te spreken; daarom is het beter, dat de O.R. hiervan afzijdig blijft en dat deze, indien ge wenst, opmerkingen maakt. Algemene Ouderdomswet. Als regel geldt, dat iedere werknemer aan het einde van de week, resp. maand, waarin hij 65 jaar wordt de dienst van de onderneming verlaat. Bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd wordt, in dien hij dan nog werkt, geen premie A.O.W. meer ingehouden en vervalt de voor deze premie aan de werknemer gegeven compensatie, d.w.z. het uurloon wordt verminderd met de toeslag, welke indertijd bij de inwerkingtreding der A.O.W. aan de werk nemer werd gegeven. De uitkeringen ingevolge de Sociale Wetgeving, zoals Bedrijfspensioenfonds, Ouderdomsrente en A.O.W. worden gegeven, zodra de werknemer de 65-jarige leeftijd heeft bereikt. Deze uitkeringen worden dus naast het normale loon genoten. De inhouding van de compensatie moet als een uit vloeisel van de bestaande regels worden gezien. R.K. feestdagen. In verband met het sluiten van de Bedrijfsschool ge durende de vakanties en het niet meer toestaan van snipperdagen op de school, is de vraag naar voren gekomen, hoe de R.K. leerlingen kunnen voldoen aan hun plichten op 15 augustus en 1 november. De jongelui zullen in ieder geval in de gelegenheid worden gesteld de eerste mis bij te wonen en indien zij daardoor telaat moeten komen, zal het verlet wor den vergoed. Nachtverbandmeester Werf Oost. Er is een regeling getroffen, dat aan de Oostzijde van de werf des nachts een portier met E.H.B.O.- diploma dienst doet. Deze kan, ingeval van nood, maatregelen treffen en indien nodig de verbandka- mer aan de Westzijde van de werf inschakelen. 65-jarigen. Er is indertijd een regeling getroffen, waarbij de werknemers in de week, resp. maand dat zij de 65- jarige leeftijd bereiken, de dienstbetrekking met de onderneming beëindigen. In de toekomst zal slechts bij hoge uitzondering van deze regel worden afge weken. Ploegendiensten in Kerst- en Nieuwjaarsweek. In die weken zullen de werktijden van de niet in de dag werkende ploegen enige wijzigingen ondergaan. Deze wijzigingen zijn inmiddels op de daarvoor aangewezen plaatsen op de werf bekendgemaakt. Veiligheidscommissie „Willem Ruys" Voor de duur van het werk aan dit schip is een speciale werkveiligheidscommissie ingesteld. De sa menstelling van de commissie is op de daarvoor bestemde plaatsen bekendgemaakt. Verlenging overwerkvergunning per 20 december '58. Gebleken is, dat er de laatste maanden van deze overwerkvergunning veelvuldig gebruik gemaakt is. De O.R. heeft begrip voor de toestand en kan zich met verlenging van deze vergunning volkomen verenigen. De O.R. wijst er echter met nadruk op, dat het in het belang van alle betrokkenen is om aan de vergunning de hand te houden. Vakantie 1959. Afgesproken wordt de vakanties te concentreren in de periode van 13 juli t/m 22 augustus. In deze perio de vallen ook de schoolvakanties (gewoon lager on derwijs) uit onze omgeving. De aaneengesloten vakan tie zal in 1959 bestaan uit 12 werkdagen, terwijl één snipperdag zal worden gebruikt voor de zaterdag vóór de aaneengesloten vakantie en voor zaterdag, 2 januari I960. Er blijven dan 2 snipperdagen ter vrije besteding over. (Verwezen wordt naar de be kendmaking, welke dezer dagen op de daarvoor bestemde plaatsen is aangeplakt en welke ook in dit nummer is afgedrukt).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 23