OuJ MUSIS SACRUM werknemers (y*|) NIEUWS 12, 13 en 19 november 1958. Driemaal ongeveer 500 bezoekers(sters) in Musis Sacrum te Schiedam. Al eerder schreven wij over het groeiende aantal oud-werknemers bij W.F. en al eerder merkten wij toen op, dat het woord „oud-werknemer" zo goed is gekozen. Men kan nl. in feite niet spreken van „oude" werknemers of ouden van dagen. Het overgrote deel van hen is niet „oud" in de letterlijke betekenis van het woord. In korte gesprekken met kennissen en vrienden blijkt telkens weer hoe velen er zijn, die hun „rusttijd" zinvol besteden met zelfgekozen en serieuze hobby's, soms als voortzetting uit hun „werktijd", soms als geheel nieuwe bezigheid. „Ik kom eigenlijk nog tijd te kort" zei een hunner, „de dag is om voor ik er erg in heb". Een ander zei mij, dat de omschakeling hem slechts de eerste dagen enige moeite had veroorzaakt, maar dat was spoedig voorbij en „ik wil er nog wel een 20 jaartjes bijtekenen" vertrouwde hij mij toe. Wij hopen dit voor hem en voor de vele ande ren van harte. Een beschrijvend onderzoek in de praktijk naar de vormen en de betekenis van liefhebberijen bij oud-werknemers zou een verrassend lange lijst van interessante en serieuze bezigheden opleveren. De honderden in Musis hebben deze keer van een gemakkelijk te verteren programma genoten: alleen kijken! Met een lach en weinig tranen. De film was op deze middagen hét middel van vermaak. Een aardig voorprogramma van tekenfilmpjes, waarbij de leuke vertolking van de bekende ouverture tot „Dichter und Bauer" noch voor de componist, noch voor zijn schepping enige discriminatie betekent. Ook de oude „Straussen" vielen bijzonder in de smaak. De hoofdschotel vormde de nog steeds graag geziene film „Always in my heart". Het daarin vertolkte, echt menselijke thema - zo oud als de mensheid zelf - wordt zonder vals sentiment en pathos modern behandeld met behulp van raceauto's en raceboten! Maar steeds blijft het oude liefdesthema de hoofdtoon voeren. Een goede en aantrekkelijke film voor ouderen en jongeren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 32