31 VJ|) NIEUWS In dit verband zij opgemerkt dat de organisatoren van deze program ma's zich misschien al moeten bezinnen op de toekomst, want als de nu levende en nog werkende generatie (van omstreeks 50 jaar) straks tot oud-werknemers zal worden „gepromoveerd" - en dat komt onher roepelijk - dan zal men zich moeten realiseren dat onder hen veel liefhebbers zijn, die in hun jeugdjaren van moderne en zelfs ultra moderne vermaaksmuziek en andere vormen van moderne kunstuitin gen hebben genoten. Wij zien in onze verbeelding al een zaal met oud-werknemers in 1978! Jazz, elektronische muziek, crooners, afge wisseld met Hoela hoep-demonstraties op het toneel. Gesprekken met maanbewoners (al of niet oud-werknemers) via zaalaansluiting. Gezamenlijke uitstapjes naar dit hemellichaam, duur ca. een half uur heen en terug. Alle gekheid terzijde stellende zou men zich toch kunnen voorstellen, dat de gang der tijden zal dwingen tot meegaan, ofschoon de bespie gelende kijk op Leven en Vermaak zich bij het klimmen der jaren zal doen gelden en echt en onecht zal weten te onderscheiden. Of Verdi, Puccini, Flotow, de Straussfamilie en vele groten op ander terrein inderdaad eeuwig zijn, weten wij niet. De eeuwigheid zal dat wel leren. Of deze rij van groten zal worden aangevuld met 'n Ellington of 'n Armstrong is schrijver dezes eveneens onbekend, maar wel staat vast, dat van confrontatie op latere leeftijd met jeugdimpressies (muziek, toneel of andere kunst) bijzondere bekoring uitgaat. En met deze stelling dan (ook al aantonende dat de mens in wezen dus niet modern is) is de taak voor de komende organisatoren als een taak, uitsluitend voor hèn, vastgesteld. In het heden constateerden wij opnieuw dat onze oud-werknemers ook nu weer hebben genoten van het programma en het onderling contact. Daarvan getuigen de vele uitlatingen in de geest van: „Het was weer een fijne middag!" Op de beide eerste bijeenkomsten sprak de heer Ir. B. Wilton het welkomstwoord, terwijl op de derde middag de heer C. Keyzer namens de directie het gezelschap toesprak.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 33