Handbal Harmonie Afdeling Afdeling NIEUWS 42 Kerstconcert in de Dr. Noletstichting te Schiedam. Voorts zij nog vermeid dat het koor in de maand mei in de plaats van de heer Lucas, de heer J. W. Lith als dirigent heeft gekregen. Tenslotte willen wij directie, hoofdbe stuur, bestuur en leden van zustervereni gingen en in het bijzonder onze diri gent en leden met hun verwanten een succesvol jaar wensen. Het bestuur. Als we aan het einde van het jaar een overzicht maken van onze afdeling, dan komen we al direct enige hoogtepun ten tegen, nl. de promotie van ons le damesteam naar de hoogste klasse van ons district-veldhandbal en ons le herenteam naar die van het zaalhandbal. De dames eindigden met 23 punten uit 14 wedstrijden op de le plaats en lie ten hun naaste concurrent met 5 punten verschil achter zich. De heren speelden een promotiecompetitie en wisten de hoogste klasse zaalhandbal te bereiken. Op de jaarvergadering in januari werd het bestuur als volgt samengesteld: L. J. Varewijck, voorzitter bestuur, te vens jeugdcommissie; A. J. Boer, secre taris; H. Overheul, penningmeester; L. J. Boer, voorzitter technische com missie en R. v. 't Wout, voorzitter con tact- en propagandacommissie. De di verse commissies werden voltallig geko zen. De samenwerking tussen bestuur en diverse commissies onderling is het afgelopen jaar prima geweest. De con tactcommissie heeft vele contact- en spelavonden georganiseerd, welke bij de leden zeer in de smaak zijn gevallen en welke zeer zeker in het volgend winterprogramma herhaald zullen wor den. De redactiecommissie van ons club blad „Sportief" heeft ertoe bijgedragen om de onderlinge band nog meer te versterken door het clubblad maande lijks te doen uitkomen. De technische commissie heeft veel werk verzet om de elftallen steeds zo compleet mogelijk te doen uitkomen. De jeugdcommissie heeft er het afgelo pen jaar weer een categorie bijgekre- gen, nl. de pupillen: dit zijn meisjes, die nog niet in wedstrijdverband kunnen uitkomen aangezien zij de leeftijd van 12 jaar nog niet hebben bereikt. Voor het eerst hebben zij vriendschappelijke wedstrijden gespeeld op Hemelvaarts dag toen Wilton-Fijenoord het eerste pupillen-tournooi in Nederland heeft georganiseerd; voorts werd de jeugd zoveel mogelijk ingeschakeld bij tour- nooien van andere verenigingen. Onze afdeling startte begin 1958 met een ledental van 98, nl. 38 heren-se nioren, 29 dames-senioren, 14 dames junioren, 14 junior-jongens en 3 ads- pirant-meisjes. Aan het einde van dit jaar bedroeg dit aantal eveneens 98, doch verdeeld over 36 heren-senioren, 25 dames-senioren, 13 dames-junioren, 9 heren-junioren, 8 adspirant-meisjes en 7 pupillen-meisjes. Op 28 juni werd ons nieuwe sport complex officieel geopend door de bur gemeester van Schiedam. De hoogtepun ten van dit evenement waren voor onze afdeling wel de gecostumeerde hand balwedstrijd en de boottocht, welke alle speelsters en spelers werd aange boden. De terreinen en de daarbij be horende kleed- en waslokalen, alsmede de schitterende kantine, werden door alle leden van onze afdeling zeer dank baar aanvaard. Op 6 en 7 september hadden wij een weekenduitwisseling met de Arnhemse handbalvereniging „Micrometers". De organisatie door het bestuur in nauwe samenwerking met de betreffende com missies is zeer goed geslaagd en een tegenbezoek aan Arnhem zal hier wel uit voortvloeien. In de competitie 1958 - 1959 zijn wij gestart met 2 dames-senior-, 2 heren- senior-, 1 dames-junior- en 1 meisjes- adspirantteam. Jongens-junioren kon den wij helaas niet voor de competitie opgeven. Met dezelfde teams is op 7 de cember gestart in de zaalhandbalcom petitie. Dames 1 startte slecht in de districts- le klasse: van de eerste 4 wedstrijden kwam niet één winstpunt binnen. In de 4 daaropvolgende wedstrijden werden 7 punten behaald en het team bezet nu de 4e plaats op de ranglijst. Heren 1 kwam met 4 punten in 8 wedstrijden uit de bus en het zal hard moeten vech ten om in de le klasse te blijven. Dames 2 startte ook niet best, maar won de laatste wedstrijden en bezet hierdoor nu de tweede plaats in de afdellngs-2e-klasse. Heren 2 bezet mo menteel de laatste plaats, maar kan met nog 4 thuiswedstrijden en 1 uit, toch wel van deze plaats afkomen. Bij de jeugd zijn de overwinningen niet van de lucht, vooral de dames-junioren heb ben een prima ploeg en gaan met 16 punten uit 8 wedstrijden fier aan de kop. Uitslagen als 10 - 0, 7 - 1 en zelfs 17 - 0 zijn er wel het beste bewijs van. De allerkleinsten, de meisjes-adspiran- ten beginnen er al aardig in te komen en zij zullen nog wel met meer succes sen uit de bus komen. Mogen wij dan dit korte verslag beslui ten met directie, hoofdbestuur, bestuur, commissies, terreinknecht, donateurs en alle leden dank te zeggen voor de medewerking, die wij in het belang van de handbalsport in het algemeen en onze afdeling Handbal in het bijzonder in het afgelopen jaar hebben mogen ontvangen en aan allen prettige Kerst dagen en een sportief, gelukkig en voor spoedig 1959 toe te wensen. Het bestuur. Aan het einde van dit jaar geven wij gaarne weer een kort verslag van de prestaties van onze Harmonie. Op 30 januari gaven we weer, zoals reeds vele jaren gebruikelijk, ons win- terconcert, waarvoor altijd grote belang stelling bestaat, in het Passage Theater te Schiedam. Na het welkomstwoord door onze Ere-voorzitter, ir. B. Wilton, werd een gevarieerd programma voor elk wat wils ten gehore gebracht, na de pauze gevolgd door de vertoning van de film „Aïda". De jaarvergadering, gehouden op 1 fe bruari, werd door onze Ere-voorzitter, bijgewoond. Deze vergadering kenmerkte zich door een prettige sfeer en goede verstandhouding onderling. De aftre dende bestuursleden werden allen her kozen. Bij de overdracht van het m.t.s. „Lorraine" op zaterdag 1 maart, heeft onze Harmonie na de doopplechtig heid zeer toepasselijk de mars „Lor raine" en bij de vlagwisseling de beide volksliederen ten gehore gebracht. Op het op 7 april te Dordrecht gehou den solisten-concours behaalden onze leden M. van Os (Alt sax) en E. Rorije (Gr. fluit) in de superieure afdeling beiden een le prijs. De heer W. Ris- sema (piston) behaalde op het solisten concours, gehouden op 5 april te Vlaardingen, een 2e prijs in de tweede afdeling. Op 12 april maakte onze Harmonie een mars door het Westen van Rotter dam, terwijl op 29 april eveneens een mars werd gemaakt vanaf ons clubge bouw naar het stadhuis te Schiedam, waar werd deelgenomen aan de taptoe ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) verleen den onze tambours hun medewerking

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 44