Merkwaardige Jubilea 43 NIEUWS in een Iichtstoetmars te Schiedam. Op het op 21 juni te Mill (N.Br.) ge houden Federatief Muziekconcours be haalden wij met 95 punten een 2e prijs in de Vaandelafdeling. Ons tambour- corps behaalde op dit concours in de 3e afdeling met 32 punten een le prijs. Op 28 juni heeft onze Harmonie luis ter bijgezet bij het officieel ingebruik- nemen van het nieuwe Wilton-Fije- noord-sportterrein en -wandelpark langs de Maas. Op 9 juli werd een concert gegeven in de Plantage te Schiedam met mede werking van het Dames- en Mannen koor W.F., terwijl op 12 juli eveneens met genoemde verenigingen een con cert werd gegeven, nu in het Kruinin- ger Gors te Oostvoome. Op 16 augustus werd muzikale mede werking verleend te Rotterdam bij het aldaar gehouden bloemencorso. Op uitnodiging van de Ontspannings vereniging Z.A.C. te Rotterdam namen op 2 sept. het dagelijks bestuur en de dirigent met hun dames deel aan een 1-daagse autotocht van genoemde ver eniging. Op 4 september hebben we de ouden van dagen te Rotterdam na hun 1-daags uitstapje weer met muziek ingehaald. Op 6 november verleende onze Har- (Vervolg op pagina 44) Géén 50, 60 of 75 jaar lezers! Maar toch een merkwaardig jubileum: 25 jaar lid van de W.F.-Harmonie! Op zaterdag, 29 november 1958 waren de heren J. Besterveld en L. Rijntalder 25 jaar lid van dit korps en in totaal zijn er nu vier. In het clubgebouw werden de twee jubilarissen, vergezeld van hun dames, met een daverend „Lang zullen ze leven" ontvangen. Natuurlijk niet door zang, maar door hun collega's door muziek vertolkt. Ir. B. Wilton sprak als Ere-voorzitter van het kranige korps de feestrede uit, welke geheel op dit feestelijk gebeuren was afgestemd. De vergelijking tussen de Harmonie W.F. en de film „Fanfare" was een kostelijke vondst. „Dat ik onze Harmonie een goed korps mag noemen is geen stelling van mij; ik heb het uit de eerste hand. Het werd mij nl. bij een bepaalde gebeurtenis mede gedeeld door een terzakekundige. Men had voor een bijzondere gelegenheid een harmonie-korps nodig en nodigde daarom de W.F. Harmonie uit, omdat deze met „kop en poten" boven andere gegadigden uitstak. Zo is het toen gezegd. En gij jubilarissen, hebt er mede voor gezorgd, dat dit korps werd, zoals het nu is. Uw opofferingen hebben dit tot stand gebracht. Ook een woord van dank aan de dames is wel op zijn plaats. Zij hebben steeds vrijwillig afstand gedaan van haar mannen als deze naar de repetitie gingen." Dan volgde de gebruikelijke decoratie met de zilveren speld. Namens het Hoofdbestuur van de Personeelsvereniging W.F. sprak de heer C. Keyzer, voorzitter van dit bestuur. Na de gebruikelijke felicitatie aan de twee jubilarissen, dankte spreker het gehele korps voor de bereidwilligheid, waarmede tegenwoordig wordt samengewerkt met de andere afdelingen. Wat de geest in het korps betreft, daarvoor had de heer Keyzer alle lof. Beide jubilarissen ontvingen van het Hoofdbestuur een aandenken. De voorzitter van de Harmonie, de heer Berkelaar, onderstreepte hierna nog eens alle gesproken woorden en ook hij kwam niet met lege handen. „Dit is geen geschenk uit de verenigingskas, maar het geld ervoor is spontaan bijeengebracht door alle leden, want wij zijn niet alleen leden, maar ook vrienden." Tot slot sprak één der jubilarissen, de heer Besterveld, een kort dankwoord. Hierin vergeleek hij het heden met het verleden. Hij herinnerde zich de tijd nog, dat er geen sprake was van mooie uniformen maar„het begrip muziek hangt niet aan een uniform".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 45