Hengelsport Mannenzang „The Music Boys" O. en A. Afdeling Afdeling Afdeling NIEUWS 44 monie haar medewerking in het Passage- Theater te Schiedam en bracht een kort, maar zeer goed programma ten gehore bij het jubileum-concert van het Dames- en Mannenkoor Wilton-Fijenoord. Op 15 november lieten onze tambours zich weer horen bij een wandelmars door Schiedam. De ceremonie van de doopplechtigheid van het aan onze werf gebouwde vracht/passagiersschip „Randfontein' heeft onze Harmonie op maandag, 24 november met vrolijke marsmuziek op geluisterd. Zaterdag 29 november werden 2 leden van ons orkest gehuldigd in verband met hun 25-jarig lidmaatschap. Om 4 uur n.m. had de Harmonie zich op gesteld in het clubgebouw en onder de vrolijke tonen van marsmuziek en „lang zullen ze leven" werden de jubilaris sen begroet. Onze Ere-voorzitter sprak de heren J. Besterveld en L. Rijntalder toe. Hij maakte o.m. met lof gewag van de wijze waarop zij gedurende deze 25 jaar hun beste krachten aan de vereniging hadden gegeven en spelde hen het zilveren jubileuminsigne op de borst. De heer C. Keyzer, voorzitter van het hoofdbestuur van de personeelsvereni ging richtte hierna eveneens woorden van waardering tot de beide jubilarissen en bood hen namens het hoofdbestuur elk een zilveren sigarettendoos aan. De voorzitter van onze Harmonie, de heer C. Berkelaar, bood beide heren, namens de leden elk een sigarenaanste ker aan en aan de dames der jubilaris sen bloemen. Tot zover ons beknopt verslag. Indien er in ons bedrijf nog personen zijn, die zich tot ons corps aangetrok ken voelen, kunnen zij zich melden bij het bestuur of bij één der leden. De tambours repeteren des woensdags van 7.30 tot 9.30 uur n.m., de Har monie des zaterdags van 4.00 uur n.m. tot 6.00 uur n.m. Wij treffen thans reeds voorbereidingen voor ons win- terconcert in het Passage-Theater op donderdag, 12 februari 1959. Dat onze directie grote sympathie koes tert voor en medeleeft met onze Har monie kwam in dit afgelopen jaar weer eens duidelijk tot uiting. Uit handen van onze Ere-voorzitter mochten onze tambours een nieuwe vlag in ontvangst nemen, terwijl de Harmonie in haar ge heel voorzien werd van lange uniform jassen. Gaarne brengen wij in dit ver slag voor dit alles nogmaals onze wel gemeende dank. Ook het hoofdbestuur zijn wij zeer er kentelijk voor de prettige wijze, waarop ook dit jaar weer met ons bestuur werd samengewerkt. Tenslotte beslui ten wij dan met alle lezers van het Wilton - Fijenoord Nieuws prettige Kerstdagen en een gelukkig en voor spoedig 1959 toe te wensen. Het bestuur. Wanneer wij aan het einde van het jaar 1958 een overzicht moeten maken van hetgeen onze afdeling heeft ge daan, dan kunnen wij weer met goede moed aan het nieuwe jaar beginnen. Het aantal leden op 1 januari 1958 was 55, zeven leden bedankten en vier nieuwe leden traden toe, zodat wij per december 1958 met 52 leden verder gaan. De vangsten van onze 5 serie-concour sen waren vrij normaal; er werden in totaal 189 stuks opgehaald met een totaalgewicht van 13708 gram. Na we ging werden ze in 't water teruggezet, want de hengelaars van W.F.beschouwen het hengelen uitsluitend als een sport. „Zet de gevangen vis weer in 't water, dan behoudt u de sport voor later". De uitslag wordt pas bekendgemaakt op onze jaarlijkse contactavond. Er werd ook nog deelgenomen aan een uitnodigings-concours van Gusto, Slik kerveer en aan het concours van de Schiedamse Gemeenschap tijdens de Vakantiefeestweek. Het bestuur heeft gemeend in dit nu bijna afgelopen jaar niet zulke grote onkosten te moeten maken, aangezien in 1959 ons eerste lustrum gevierd zal worden. Zij, die dit heuglijke festijn willen medemaken, kunnen zich nog als lid aanmelden bij een van onze bestuursleden. Dank zij de medewerking van het hoofdbestuur konden wij dit jaar een wisselbeker vervissen. Deze werd ge wonnen door Ja, dit kunnen we nog niet bekendmaken, dit blijft dus nog een verrassing. Langs deze weg willen wij alle leden bedanken voor hun goede opkomst op vergaderingen en hun deelname aan onze concoursen, waardoor deze konden slagen. Onze dank gaat tevens uit naar het hoofdbestuur voor de prettige sa menwerking, welke wij mochten ont vangen. Tenslotte wensen wij directie, hoofdbe stuur, zuster-afdelingen en belangstel lende W.F. Nieuws-lezers een voor spoedig 1959. Het bestuur. Zoals gebruikelijk volgt hier het jaar overzicht van ons mannenkoor. Op zaterdag 3 mei vond de overdracht plaats van het gedenkteken, hetwelk door het commité tot oprichting van een Pleinweg-gedenkteken voor de ge vallenen in de laatste oorlog de Ge meente Rotterdam werd aangeboden. Bij deze plechtigheid werd door ons koor medewerking verleend, tezamen met diverse andere koren en orkesten. Uitgevoerd werd de Herdenkingskan- tate van de heren Giphart en Pala. In de loop van de maand mei had een dirigentwisseling plaats en nam de heer J. W. Lith het werk van de heer Lucas over. Op woensdag 9 juli werd een con cert gegeven in de Plantage te Schie dam in samenwerking met het Dames koor en de Harmonie. Drie dagen later, nt. op zaterdag, 12 juli, vond eveneens met het Dameskoor en de Harmonie een concert plaats in Oostvoorne, waar hetzelfde programma ten gehore werd gebracht. Ter gelegenheid van ons 20-jarig be staan werd ons op vrijdag, 17 oktober namens het Dameskoor door de voor zitster, mevrouw Versluis, een muziek werk aangeboden. In samenhang met ditzelfde jubileum vond op donderdag 6 november, in het Passage-Theater te Schiedam met mede werking van het Dameskoor en de Har monie, een concert plaats, waarover in het voorgaande nummer van het Wil ton-Fijenoord Nieuws een verslag werd opgenomen. Dit jaar wordt, evenals de voorgaande jaren, afgesloten met een concert in de Boezembarakken te Rotter dam. Een gelukkig en succesvol jaar wordt toegewenst aan directie, hoofdbestuur, bestuur en leden van zusterverenigin gen, dirigent en leden van ons koor. Het bestuur. Wij wensen directie, hoofdbestuur, af delingsbesturen en alle W.F.-werkers een in alle opzichten voorspoedig 1959- „The Music Boys" Overzicht 1958 De verwachting, door ons uitgesproken in het jaaroverzicht 1957, dat het ledental, hetwelk op 1 januari 1958 ca.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 46