Philatelie Schaken Afdeling Afdeling 45 NIEUWS De foto's op blz. 33 hebben betrekking op de uitvoering van een hardheids- meting op een ring, waaruit een tand krans wordt vervaardigd. Uit de houding van de laborant is af te leiden, dat het resultaat bevredigend is. 1500 bedroeg, wel weer zou stijgen tot het ledental van 1 december 1957, t.w. pl.m. 1700, is niet in vervulling gegaan. Bij het schrijven van dit arti kel was het ca. 1550, maar het spijt ons te moeten vaststellen, dat - voorzover nu reeds bekend - aan het einde van het jaar het ledental zeker zal terug lopen tot ca. 1400. Wat is hiervan de oorzaak? Toch zeker niet het programma, waar van hierna nog eens een overzicht volgt: Januari: Cabaret-avonden met bal na. Februari: W.F.-journaal 1957 en operette „lm weissen Rössl". Maart: Toneelstuk „Meeuwen boven Sor rento" door Mutia Amicitia. April: „Caprice", kleinkunst-programma door Jetty Cantor, Maarten Kapteyn en Pierre Palla. Mei: Operette „Die Geisha" door het Verenigd Operette Gezelschap. September: Toneelstuk „Pygmalion" door „De Schouwspelers". Oktober: Film „Always in my heart". November: „Tien kleine negertjes" door het Schiedamse Toneelgezelschap „Utile Duld". December: Cabaret-avonden met bal na. Met vertrouwen gaan wij echter 1959 tegemoet en hopen, dat na het kennis nemen van het tot mei 1959 vastge stelde programma, weer vele werkne mers zich als lid zullen opgeven. Het lidmaatschap, waarvoor de contri butie 1,per maand bedraagt, welk bedrag op het loon wordt ingehouden, geeft recht op toegang tot alle avon den voor 2 personen. Programma 1959: Januari: Cabaretavonden met bal na. Februari: W.F. journaal 1958 met Maart: Mr. Regout: filmlezing „Tot de uiter ste grenzen der aarde" (prachtige kleurenfilm). April: Kleuren-speelfilm „Charley Moon". Mei: Gevarieerd programma door vele le den van „De Oprechte Amateur". Tenslotte wensen wij directie, hoofdbe stuur, alle leden van de vereniging en overige werknemers van W.F. met hun familie een voorspoedig 1959 toe. De nog jonge afdeling Philatelie heeft de laatste tijd met over belangstelling te klagen. Het ledental groeit gestadig en het bezoek aan de ruilavonden wordt steeds groter. Alleen het bezoek op de werf Rotterdam is, hoewel deze avond op verzoek van de in Rotterdam woon achtige leden is ingesteld, nog steeds erg klein. Misschien dat de leden zich bij de aanvang van het nieuwe jaar zullen voornemen regelmatig te komen. Veilingen werden ook dit jaar weer regelmatig gehouden en het aantal ka vels, dat werd ingeleverd, vloog met sprongen omhoog. In 1957 werden vei lingen gehouden met een totaal aantal kavels van 70 a 80, terwijl dit jaar regelmatig 150 tot 175 kavels per vei ling werden ingeleverd. Jammer is slechts, dat maar 1/3 van dit totaal door leden werd ingezonden. Dit jaar zijn we begonnen met het doen van aankopen op grotere veilin gen om de leden tegen gunstiger prij zen, dan door de handelaren worden berekend, zegels te kunnen leveren. Hoewel we nog maar bescheiden zijn begonnen, kunnen de resultaten der verkoop als gunstig worden beschouwd. Dikwijls komen er klachten van leden, dat de prijzen in de rondzendingen erg hoog worden. Men moet echter niet vergeten, dat de eenvoudige zegels wel tegen 50 cataloguswaarde kunnen worden geleverd, maar dat de betere zegels voor de handelaren al boven 60 aankoop liggen, zoals wijzelf op de veilingen hebben kunnen constate ren. De zeer dure zegels lopen dik wijls op tot 80 a 90 van de catalo guswaarde. Ook dit jaar werd weer een interne ten toonstelling gehouden, waarvoor de be langstelling echter maar zeer klein was. Wij hopen dan ook in 1959 meer animo bij de leden te vinden, vooral ook, omdat vóór die tijd een nieuwe regeling zal worden bekend gemaakt. Op vrijdag 19 december werden via de loonzakjes de jaarlijkse waardebonnen aan de leden uitgereikt, terwijl de le den op maandsalaris deze op andere wijze ontvingen. Tot slot wensen wij de directie, het hoofdbestuur en de besturen der andere afdelingen, alsmede onze leden en hun familie een zeer voorspoedig 1959 toe. Het bestuur. Na de promotie van ons 1ste tiental een jaar geleden, degradeerde het na één jaar weer naar de 2e klasse, waar door bewezen werd, dat het nog niet rijp was voor de hoogste klasse. Het 2e tiental deed het vergelijkender wijs iets beter en eindigde in de 3e klasse als no. 5, doch had met een beetje meer geluk een betere plaats kun nen innemen. Het 3e tiental eindigde op de 3e plaats en won daardoor de 3e prijs n.l. 1 stel schaakstukken. In de huishoudelijke competitie ein digde de heer Hamerslag in lA als eerste en in IB was na een zware strijd tussen de heren Baardewijk en van Dijk, waar nog 2 extra wedstrijden aan te pas moesten komen, de heer Baardewijk de gelukkige. In Rotterdam eindigde de heer Schoo- nes als eerste. Derhalve moesten deze drie heren nog tegen elkaar spelen om uit te maken wie van hen afdelings kampioen zou worden. Daar er twee Schiedammers en één Rotterdammer wa ren en de strijd dus niet eerlijk ver deeld was, werd besloten no. 2 van Rotterdam, de heer Swarte, te laten me despelen. Uit deze wedstrijden is de heer Hamerslag als no. 1 tevoorschijn gekomen en hij mocht de wisselbeker, welke beschikbaar was gesteld door het Hoofdbestuur, in ontvangst nemen. Op 31 maart werd de gebruikelijke Paaseieren-wedstrijd gehouden. Blijkbaar denken de spelers, dat na deze wed strijd de competitie afgesloten is. Dit is niet zo, er wordt daarna nog rustig doorgespeeld. Intussen zijn wij weer met de huishou delijke competitie- en bondswedstrijden 1958 - 1959 begonnen. Het le speelde 2 wedstrijden, waarvan het er 1 won en 1 verloor. Het 2e speelde ook 2 wedstrijden, waarvan het er 1 won, terwijl de andere werd af gebroken, daar 2 partijen niet ein digden. Het 3e speelde 2 wedstrijden, won er 1 en wilde blijkbaar voor het le niet onderdoen en verloor daarom de 2e partij. Het resultaat is dus maar matig en dat op een scheepswerf waar pl.m. 7000 mensen werken, waar toch zeer zeker goede schakers onder zitten Als deze schakers nu eens de maan dagavond voor Schiedam of, indien het beter schikt, de woensdagavond voor Rotterdam vrijmaken, dan, ja dan zou den wij onverslaanbaar zijn. We weten wel: de eerste stap naar het W.F.-clublokaal is het zwaarst, maar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 47