Dankbetuigingen Zwemmen Afdeling 47 NIEUWS Wederom staan we aan het einde van een jaar, waarin vele nieuwe alctivitei- ten zich ontplooid hebben. Ondanks de vele strubbelingen, die met wijzi gingen en nieuwigheden doorgaans ge paard gaan, werd in het thans teneinde lopende jaar getracht een begin te ma ken met een meer opgaande lijn in de wijze van lesgeven. Stap voor stap willen we de opleiding van onze jeugdleden verbeteren, zodat we uit hun midden in de toekomst onze kern ploeg kunnen aanvullen. Spelenderwijs worden, tijdens de kindercluburen voor gevorderden, de grondbeginselen van de vele facetten in de zwemsport eigen gemaakt. Worden deze kinderen later, na geble ken geschiktheid, overgeplaatst naar ons maandag-clubuur, dan bezitten zij reeds een zekere vaardigheid en staan dan niet geheel vreemd tussen de meer gevorderde leden. Voor het eerst namen dit jaar tijdens de tweekampen tegen Dockyard en C.W.P. ook jeugdleden deel aan wedstrij den tegen kinderen van gelijke leeftijd van genoemde verenigingen. De aanmeldingen van toekomstige kin derleden namen een dermate grote vlucht, dat er een wachtlijst moest worden aangelegd. Gebrek aan hulp trainers en ruimte in het bad beperken in sterke mate verdere uitbreiding van het elementair zwemonderricht. Op 17 mei j.l. behaalden 43 kinderen diploma 1, terwijl 44 kinderen in het bezit kwamen van diploma 2. Op 24 januari a.s. hopen wij een record aantal kinderen in het bezit te kunnen stellen van diploma 1 of 2. Onze wedstrijdl'eden behaalden in het afgelopen jaar enkele opmerkelijke suc cessen o.a. een eerste plaats bij de vier kamp van R.E.T. en een tweede plaats bij de vierkamp georganiseerd door de zwemvereniging Shell', terwijl de beide tweekampen tegen C.W.P. en Dockyard werden gewonnen. Ook wer den bij deze wedstrijden verschillende club- en persoonlijke-records verbeterd. Zoals gewoonlijk namen onze leden ook dit jaar weer deel aan wedstrijden van de Z.R.O. en enkele leden waag den zich aan lange-baanwedstrijden. De afdeling kunstzwemmen kan ook op een gunstig jaar terugzien. Er wer den vele demonstraties en uitvoeringen gegeven, terwijl ook werd deelgeno men aan de eerste kunstzwemwedstrijd in Nederland. Het succes was groter dan wij hadden durven dromen. Ook de openbare les kunstzwemmen, welke in het Sportfondsenbad te Schiedam werd gehouden, was zeer geslaagd. Dit jaar zijn we voor het eerst begon nen met dames-waterpolo en met veel enthousiasme zijn onze dames gestart in de wintercompetitie. De beide tot nu toe gespeelde wedstrij den werden in overwinningen omgezet. De heren hebben in de wintercompeti tie gelukkig de onderste plaats verlaten. Aan de afgelopen zomercompetitie na men twee zeventallen deel, terwijl voor de wintercompetitie, in verband met avondschoolbezoek, één zevental is inge schreven. Het clubuur in het buitenbad „Groen- oord" was dit jaar wederom een succes en velen maakten van de gelegenheid om te trainen gebruik. Op 15 november j.l. werd een contact avond belegd, welke goed werd bezocht en zeker een succes was. Het is in ieder geval een stimulans om dergelijke avonden in de toekomst meer te houden. Op 5 december j.l. bracht St. Nicolaas tijdens ons kinderclubuur een bezoek aan het Sportfondsenbad. Tenslotte wensen wij directie, hoofd bestuur en alle leden van onze vereni ging een gelukkig Nieuwjaar. Het bestuur. Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de blijken van belangstelling, welke ik bij mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. A. LUHRMAN. Mede namens mijn vrouw en kinderen betuig ik mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de geschenken onder couvert, de bloemen en de betoonde belangstelling ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. H. v. d. REE. Hartelijk dank aan directie, chefs, bazen, collega's en het jubileumfonds voor de blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 25-jarig jubileum. J. v. d. WINDT. Mede namens zijn vrouw betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan directie, chefs, collega's boot- en verhaalpersoneel en bazenvereniging voor de blijken van belangstelling en de cadeaus, welke hij bij het verlaten van de fabriek wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd mocht ont vangen. J. STEFFEN. Mede namens vrouw en kinderen, dank ik hiermede chef, bazen, voorlieden, collega's en het jubileum fonds „De Pijp" voor de belangstelling, het cadeau onder couvert en de verdere cadeaus bij het verlaten van de fabriek wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. J. B. v. ZUUREN.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 49