BOUWNUMMER 760 WORDT OFFICIEEl A NIEUWS 2 1 X I is het gebruik van een scheepsnaam op scheepswerven veelal reeds lang vóór de officiële doop de gewoonte, eerst na deze plechtigheid draagt het schip in feite de naam die gegeven wordt bij deze ceremonie. En zo werd dan op 24 november 's middags om pl.m. 4 uur bouwnummer 760 officieel ,,Randfontein"Onder het uitspreken van de woorden: ,,Ik doop U ,,Randfontein" en wens U behouden vaart"knipte mevrouw dr. F. E. Geldenhuys, de echtgenote van de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afnka een koord door en de traditionele champagnedoop volgde. Het feestelijk gebeuren, door talrijke genodigden bijgewoond, werd door de W.F. Harmonie en het Tamboerkorps opgeluisterd. De Randfontein is een bijzonder mooi schip. Een vrachtschip, dat 123 eerste- en 166 toeristenklassepas sagiers kan vervoeren. Aan de verblijven van deze passagiers en ook aan die van de bemanning is de uiterste zorg besteed. Het meest valt wel op de kleurgeving in dit schip, voornamelijk in salons en messrooms. Kunstenaars op allerlei terrein hebben hun beste kunnen gedemonstreerd. Ter illustratie hiervan diene het navolgende: Architectuur en decoraties. Hoofdvestibule en trappenhuis; lste klasse lounge met bar; eetsalon en kinderkamer Ontwerp: Interieur-architect H. P. Mutters. Uitvoering: Kon. Ned. Meubelfabriek H. P. Mutters Zn., 's-Gravenhage. lste klasse rook salon, leessalon en veranda. Ontwerp en uitvoering: C. H. Eckhart's Meubelfabriek, Rotterdam. Toeristenklasse deksalon en eetsalon. Ontwerp en uitvoering: Dok- en Werf Mij. Wilton-Fijenoord N.V. Schiedam, in samenwerking met binnenhuis-architect Elmar Berkovich, Eindhoven. Zwembaden. Tegelmozaïken ontworpen door Arno Verhoeven, onder leiding van E. Berkovich en uitgevoerd door A. N. de Lint. Decoraties. In de bovenvestibule lste klasse is geplaatst een in hout gesneden wapen van de gemeente Randfontein in Zuid-Afrika, aangeboden door het gemeentebe stuur van Randfontein. In het hoofdtrappenhuis is als wandversiering aan gebracht een Zuid-Afrikaans negerschild met speren en knotsen, aangeboden door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Durban. In de hoofdvestibule is verder geplaatst een metalen model van de bovengrondse machinerie van een goud mijn, eveneens een geschenk van de gemeente Rand fontein. Als verdere decoraties kunnen worden genoemd: het handgeknoopte tapijt in lste klasse lounge, ver- vervaardigd door „Het Paapje" te Voorschoten; de bronzen wandreliëfs in de lste klasse bar, ontwor pen door de Haagse beeldhouwer Roth; de twee penschilderijen boven de lange bank in de rooksalon lste klasse, van de 17e-eeuwse zeeschilder Salm; het glaspaneel in de zijwand van de rooksalon lste klasse, ontworpen door Van Staveren en uitgevoerd door de Dordtse Glashandel; de handgeknoopte tapijten in rook- en leessalon lste klasse, vervaardigd door De Cneudt te Laren; het wandgobelin in genoemde leessalon, voorstellende Afrikaanse wildebeesten naar prehistorische rotsschil deringen, uitgevoerd door Edmond de Cneudt; de tegelmozaïken in de eetsalon lste klasse, uitge voerd door De Porceleyne Fles te Delft; de versieringen op deze tegelwanden, bestaande uit beeldhouwwerk in gegoten brons, o.a. voorstellende in

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 4