-J NIEUWS Vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar. De Redactie Lengte over alles 178,16 m Lengte tussen de loodlijnen 163,525 m Breedte (op buitenkant spanten) 21,336 m Holte in de zijde tot B-dek 11,89 m Diepgang 8,976 m Draagvermogen 11.500 ton (1000 kg) Bruto tonnage 13.639 Bruto Reg. Ton Inhoud laadruimen 406.605 cub. voet Inhoud koel- en vriesruimen 48.762 cub.voet Inhoud speciale ladingruimen 22.215 cub.voet Inhoud dieptanks voor eetbare olie 1.322 m3 Het schip is van het voldektype met een bak en een lange kampanje en heeft een uitvallende plaatsteven en een kruiserhek. Er zijn behalve de bovendekken nog twee doorlopende tussen dekken en in totaal zes laadruimen, waarvan er drie vóór en drie achter de motorkamer zijn gelegen. In het voorschip treffen we drie laadruimen aan, waarachter zich een korte dwarsbunker voor olie en de motorkamer bevinden. Van de drie ruimen achter de motorkamer zijn de twee voorste voorzien van tussendekken, die respectievelijk zijn ingericht als koellading- ruimte en voor normale lading. Het achterste ruim heeft vier dieptanks voor eetbare olie, ter wijl het tussendek daarboven wordt gebruikt voor normale lading. De eersteklasse-passagiers zijn ondergebracht op het A-dek in comfortabele hutten voor één, twee of drie personen en in enkele familie cabines. Op dit dek bevinden zich tevens de hoofdvestibule, de kapsalon en het kantoor van de purser. Op het B-dek vinden we de eetsalon voor de eerste- en de toeristenklasse met de kombuizen, alsmede hutten voor passagiers van de eerste-, toeristen- als wisselklasse. Ook op het C-dek treffen we nog hutten voor de toeristenklasse aan. Smaakvol ingerichte salons en twee zwembaden bevinden zich op de hogergelegen dekken, ter wijl op het sloependek een ingesloten sportdek is gebouwd. De scheepsofficieren hebben hun accomodatie op het sloepen- en commandodek, waar tevens kaartenkamer, radiohut, gyrokamer en stuurhuis zijn gelegen, terwijl de bemanning hoofd zakelijk op het C-dek is ondergebracht en daar beschikt over geriefelijke verblijf- en recreatie- ruimte. Alle verblijven van passagiers en bemanning zijn aangesloten op een airconditioninginstallatie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 6