5 NIEUWS Het schip is voorzien van uitgebreid laad- en losgerei. Er zijn twee masten, vier laadpalen en twee dekkranen opgesteld met zestien laadbomen en één zware spier van 50 ton. Uiteraard is het schip uitgerust met alle moderne navigatiemiddelen, waaronder echolood, rich tingzoeker, radio, radar en gyrokompas. De motorinstallatie bestaat uit 2 WF/MAN-motoren, type K9z9 met 9 cilinders, die een vermogen opleveren van totaal 15.400 A.P.K. en aan het schip een verwachte snelheid zullen geven van 19 mijl per uur. De motoren zijn ingericht voor het gebruik van zware olie als brandstof. Na de doop. Waar gedoopt wordt is feest en waar feest is, zijn gasten en als deze tezamenzijn, volgen noodwendig toespraken. Vooraf echter heeft het gezelschap een rondwandeling door en over het schip gemaakt. Dat men daarbij onvermij delijk eens een enkele keer bij een afgesloten deur of gang terecht kwam en dat er zodoende opstoppingen ontstonden verhoogde slechts de feestvreugde. Niet iedere gast wist de weg op een schip. Toch werden deze kleinigheden vriendelijk aanvaard en men kwam tenslotte toch tezamen in de le-klasse salon om te luis teren naar Ir. B. Wilton, die namens de W.F.- directie de gasten toesprak. Na een hartelijk welkom trok spreker een vergelijking tussen Zuid-Afrika en Nederland t.o.v. het klimaat. Voor ons Nederlanders, vooral in het gure jaargetijde, schijnt Zuid-Afrika ideaal. „De Randfontein met een zo belangrijke pas sagiersaccommodatie gaat bijdragen tot verste- vig-ng van de banden tussen Zuid-Afrika en Nederland, in welke beide landen zulk een sterke stam- en taalverwantschap zijn bewaard gebleven en vooral in tijden van bijzondere ge beurtenissen is er een intens medeleven." Spreker bracht in herinnering de Grote Trek van de Afrikaanse Boeren in 1835 en 1837 en de diepe bewogenheid in Nederland tijdens de Transvaalse Boerenoorlog omstreeks de laatste eeuwwisseling; de verering van Paul Kruger, de dappere generaals en de burgers die voor hun vrijheid streden. „Beide landen kunnen elkaar zo goed aanvul len, het grote, minder sterk-bevolkte gebied ginds en ons kleine overbevolkte land, dat ech ter in menig opzicht voor export veel te bieden heeft." De heer Wilton dankte de doopster voor de voortreffelijke en gracieuze wijze waarop zij zich van haar gaarne-aanvaarde taak had ge kweten en bood haar een souvenir aan de 24e november aan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 7