Bezoek aan de „Randfontein" (jf|) NIEUWS De heer G. W. Bakker sprak als directeur van de V.N.S. „Door de bouw van dit schip in het bouwdok is de doop uitgesteld tot op de dag vóór de proeftocht, want volgens goed zeemansgöbruik behoort een schip gedoopt te zijn voor het zee kiest." Ook deze spreker doceerde wetenswaardige feiten uit de geschiedenis. In 1596 reeds voer een eskader uit Texel dat in augustus van dat jaar in Zuid-Afrika aankwam om proviand in te nemen. De eerste Nederlandse nederzetting onder Jan van Riebeeck werd gesticht in 1652. Overgaande tot de geschiedenis van eeuwen later memoreerde de heer Bakker, dat in 1932 de Zuid-Afrikaanse Scheepvaart Maatschappij werd overgenomen door de V.N.S. Toentertijd bestond de vloot al uit schepen met de over bekende namen: Boschfontein, Bloemfontein en Jagersfontein. Nu is deze vloot uitgebreid met het veel grotere schip, de Randfontein. Mevrouw Geldenhuys dankte persoonlijk voor de haar geschonken herinnering en ook zij hoopte dat de Randfontein zou meewerken, de band tussen de beide landen te versterken. Als laatste spreker voerde de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, de heer Dr. J. W. Geldenhuys het woord. Na bovenstaande gebeurtenissen had uw ver- slaggever het genoegen op de werf de Zuid- Afrikaanse radioreporters te ontmoeten. Zij hadden juist de regelrechte uitzending van de doopplechtigheid naar Zuid-Afrika beëindigd. Een prettig teken van verbondenheid tussen twee landen en een bewijs, dat men ook daar grote belangstelling toont voor de uitbreiding van de V.N.S.-vloot. De Vereniging van Bazen en Onderbazen van de Dok- en Werf Maatschappij „Wilton- Bijenoord" N.V. hoopt in januari 1959 haar 40-jarig bestaan te herdenken. Het bestuur recipieert op zaterdag, 17 januari 1959, van 15.00 tot 16.15 uur in zaal „Flevo" Hoogstraat 121 te Rotterdam. Het grote aantal uitgegeven kaarten - totaal pl.m. 2200 voor 2 personen - voor een bezoek op de Randfontein, wijst erop, dat familieleden en kennis sen van onze werknemers belangstel ling hebben en tonen voor hetgeen deze laatsten presteren. Er zijn echter weg blijvers geweest en dat is jammer, niet alleen voor deze mensen zelf, maar ook omdat andere liefhebbers zijn afgewe zen. Er kon maar een bepaald aantal bezoekers worden „weggewerkt" en dit leidde in de laatste dagen tot afwij zing. Dat bij het laten verstek gaan huishoudelijke aangelegenheden een rol hebben gespeeld (St. Nicolaasinkopen doen) is aan te nemen. De organisatie was in handen van afde ling Sociale Zaken en onze Beveiligings dienst. Naar wij vernemen is alles zeer bevredigend verlopen. Nergens vertra gingen of opstoppingen, noch aan boord, noch in de kantine waar de gasten een kopje thee of anderszins dronken. De Samenwerkende Kinderbescherming organisaties - actief als altijd - hebben deze gelegenheid benut om in de kan tine stroopwafels te laten verkopen. Een 20-tal dames van diverse afdelin gen van W.F. had zich belangeloos be schikbaar gesteld om de wafels aan de „man, vrouw en kind" te brengen. Het bestuur van genoemde organisatie was zeer tevreden over de opbrengst. Dat is nu „het nuttige met het aange name verenigen" in praktijk gebracht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 8