JAAR BIJ WILTON-FIJENOORD NIEUWS In het tijdvak 12-11-1958 tot 5-6-1959, verlieten 51 werknemers de dienst wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Samen werkten zij 1355 jaren bij Wilton-Fijenoord en dat is 26H jaar per werknemer. Op 5 juni verzamelden zich velen van hen in de koffiekamer van het hoofdkantoor, waar onze directeuren, ir. B. Wilton en ir. J. E. Woltjer aanwezig waren, evenals een afvaardiging van de bedrijfsleiding en de Kleine Commissie van de Ondernemingsraad. Door ontstentenis van de heer C. J. A. van Daalen hield de heer Wilton de afscheidstoespraak. Spreker vond het een enigszins moeilijke taak om als nog niet pensioengerechtigde, de scheidenden toe te spreken. „Zij die gaan, hebben dikwijls het gevoel overbodig te zijn geworden. Dit is niet nodig. U hebt allen een groot deel van uw leven gewerkt in dienst van het bedrijf. Daarbij had de een voldoende aan zijn taak en een ander daarnaast nog andere bezigheden. Als men zulk een hobby heeft tijdens de pensioentijd maakt dat het afscheidnemen eenvoudiger." Daarna vergeleek de heer Wilton het leven van de mens met drie perioden van elke dag: morgen, middag en avond en hij kwam tot de conclusie, dat men van de avond vaak intens kan genieten na volbrachte dagtaak. „Ook gaan wij steeds meer naar verbetering van de oude dag en ik hoop, dat u allen daarvan zult kunnen medeprofiteren. De band tussen u en ons is niet verbroken, want op de bijeenkomsten voor onze oud werknemers hopen wij weer velen van u te ontmoeten. De grote belangstelling uwerzijds voor het jubileum van de heer Van Daalen heeft deze bijzonder op prijs gesteld. Tenslotte danken wij u allen voor hetgeen u ten bate van het bedrijf hebt gepresteerd." Met de wens, dat allen nog vele jaren in goede gezondheid van hun rust mogen genieten, eindigde de heer Wilton. o De heer B. Blommers, sprekende namens de O.R. vond het prettig dat de directie de Ondernemingsraad in staat stelt bij dit afscheid aanwezig te zijn om de dank van de blijvende collega's over te brengen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 10