Begrijpt U dat, lezer NIET OPZOUTEN! NIEUWS 10 Weet u nog welke betekenis mijn naam heeft? Victoria was de Romeinse godin der overwinning. Victor wil dus zeggen: op ter overwinning. En aangezien ik mij bijzonder interesseer voor het ongevalsgebeuren op uw bedrijf zeg ik: ten strijde, om het ongevalsmonster te overwinnen. „Tijden komen, tijden gaan, of met een variant: bloemen verwel ken en mensen vergaan, maar de veiligheid blijft altijd be staan", als u begrijpt wat ik bedoel, om met Olivier B. Bommel te spreken. Dit is natuurlijk een soort abacadabra, maar wat uw veiligheidsinspecteur mij deze week vertelde, is zo helder als glas; moet u horen: Op ons bedrijf stond iemand te hakken aan een samengestelde sectie en natuurlijk met een veiligheidsbril voor z'n patrijs poorten, zei ik. Nee, juist niet, daarom vertel ik u dit verhaal, misschien kunt u er een artikeltje aan wijden, in uw veel gelezen W.F.-Nieuws. Die knul stond dus te hakken zonder bril en toen ik hem daarover onderhield, zei die onveilige werker: „ik kan geen snars zien met dat ding op.". „En als je nou een van je ogen verliest dan kun je daar nooit meer iets mee zien", reageerde uw prediker. „Ja", zei toen de burgermansfrutselaar weer: „en ik zou drie ogen moeten hebben om m'n werk goed te kunnen doen". Begrijpt u nou zo'n man, lezer? Toen uw veiligheidsman enkele stappen verder was, zette deze knaap zijn veiligheidsbril weer af. Zo ziet u maar, grote mensen kunnen klein zijn in hun handelen, maar kleine mensen kunnen soms groot zijn, maar dat laatste was beslist niet het geval bij deze medewerkerDeze man behoort tot een afdeling, welke in de nu elf jaar aan de gang zijnde ongevalsbestrijding op ons bedrijf, het aantal ongevallen heeft weten te verhogen. Kijkt u maar naar de tabel in het voorgaande W.F.-Nieuws. Daar zit iets „scheef", dacht uw Victor. Natuurlijk zeggen we: veiligheid voor alles en denkt erom, punt één is veiligheid. Dat zeggen we, maar brengen wij het ook in de praktijk? O ja, gelukkig doet de meerderheid van onze mede werkers dat ook, dat zijn dus zij die niet alleen kakelen, maar ook eieren leggen. Maar er zijn ook nogal wat medewerkers die als volgt denken: wanneer ik die veiligheidsinspecteur zie, zal ik hem dat of dat toch eens zeggen. Kijk, zo denken is verkeerd. U moet direkt naar uw onmiddellijke chef stappen en hem dat vertellen; dat kan dus de voorman, de baas of de assistent-bedrijfsleider zijn. Niet opzouten tot u de veiligheidsinspecteur weer eens ziet. 't Gaat immers om de veiligheid voor alles of punt één: veiligheid O, wij weten wel, dat er nog mensen zijn die het naast zich neerleggen, maar dat zijn er op ons bedrijf gelukkig niet zo vele. Voor het goed functioneren van de organisatie in het bedrijf moet u nu eenmaal de weg der rangorde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 12