VAN VADER OP ZOON 15 NIEUWS Idee 473 Eraisen van koelwatergroeven van voe ringen Doxfordmotoren op Kulmann- bank in plaats van schaven op de schaaf bank. Tevens fraisen van uitlaatpoorten. Het idee geeft inderdaad, wat de koelwatergroeven betreft, tijdbesparing, doch daartegenover staat, dat de kost prijs van de fraisbank veel hoger ligt. Uitlaatpoorten kunnen niet gefraisd worden. Wel kan de bewerking volgens de Asquit-methode plaats vinden. De bewerkingen vinden nu dan ook plaats op de Asquit boor- en fraisbank in de H/K-hal. Aanmoedigingspremie 15, Idee 489- Meetgereedschappen voor het controle ren van drijfstangen, gemonteerd met kruishoofd en leislof. De voorgestelde gereedschappen geven inderdaad kwaliteitsverbetering. Inmid dels zijn wij echter tot een meetappara tuur gekomen, welke het idee overbodig maakt. De voorgestelde methode is ech ter goed doordacht en uit dien hoofde is een premie van 100,hier gewettigd. Idee 553. Emballage voor het vervoer van boven- zuigerstangen. De voorgestelde manier van transport kost teveel hout en wordt, daar deze transporten van zuigerstangen weinig voorkomen, te kostbaar. Geen premie. Idee 600. Het fraisen van een hol en bol opper vlak met behulp van een vingerfrais. Het voorstel is te ingewikkeld en de methode geeft ook geen besparing. Geen premie. Idee 622 Verstelbare branderpijp voor vlamhard- machine. Het voorstel is te gecompliceerd, laat tal van onzekerheden en kan daarom niet voor uitvoering in aanmerking komen. Geen premie. Idee 689. Draaibeitel met verstelbaar snijplaatje. Een dergelijke beitel geeft voordelen en heeft bij toepassing zijn doelmatig heid bewezen. Premie 25, Idee 691. Optredende trillingen bij het draaien van rotorassen weg te werken met mag neten. De voorgestelde methode heeft haar re sultaten opgeleverd. De kwaliteit werd verbeterd, terwijl ook een besparing aan tijd verkregen werd. Premie 160, Idee 700. Tijdverlies in verband met openen van de deur in de H/'K-hal bij materiaaltrans port per tractor van Machinefabriek I naar deze hal. De opmerking is juist. Premie 5, Idee 702. Meetgereedschap voor L.D. en H.D. tur- binekappen. Het idee is een oplossing voor een inci denteel geval en het is niet voor alge mene toepassing geschikt. Geen premie. Idee 704. Apparaat voor het boren van centergaten. De voordelen zijn gering. Inzender geeft echter blijk van interesse en uit dien hoofde wordt een aanmoedigingspremie toegekend ad 10, Beroepskeuze is een moeilijke aangelegenheid en niet voor niets houden goedingerichte bu reaus zich hiermede bezig. Deze instellingen keuren en beoorde len de jongeman; zij weten welke eisen in de verschillende delen van het maatschappelijk leven aan de persoon worden gesteld en zij kunnen dus met vrij grote zekerheid bepalen, of de eigen schappen van de kandidaat en de eisen van een beroep met elkaar overeenstemmen. Voor het kie zen van een beroep is de steun van een dergelijk bureau niet al tijd nodig; vaak zullen de ouders of de jongeman zelf al hebben uitgemaakt in welke richting zij de opleiding of het werk zullen zoeken. En dan komt het voor,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 17