kMmw S| AFIEIPEM maemmm! éettiedeï gaat wel «tis met itocantie BESTE KINDEREN. Een goeiendag! Ik ga weer een babbeltje met jullie maken. En over wat zullen wij het hebben? Natuurlijk, over de vakantie. Waar zou je het in deze tijd van het jaar anders over hebben. Jullie gaan allemaal graag naar school, maar vakantie is toch je-van-hèt. Nou, zeg ik teveel? Anneke Zuur en Hein Uien zeggen: „Nee hoor, wij leren liever dan met vakantie gaan." „Oef", zegt oom Frans. „Je kan me nog meer vertellen, deze keer zullen we je nog geloven, maar dan mag je nooit meer jokken Anneke en Hein." Wat een rekels hè, vinden jullie ook niet, jongens en meisjes van acht tot tachtig jaar? Hèsliep uit. Zeggen jullie nou dat oom Frans een jokkebrok is, omdat mensen van tachtig jaar geen kinderen meer zijn nou en of, als zij maar jong van hart blijven. Eén nul voor mij, afgelopen, uit. Maar we gaan verder over de vakantie en zo. Bekijk de plaatjes eens naast deze brief, 'n Prettige vakantie na veilig werken! Op school en thuis en overal had er nog bij moeten staan. Het volgende leert ons, dat wij in het verkeer tijdig richting moeten aangeven en kijk uit Nummer drie. Een ieder gaat weieens met vakantie.... Het gevaar nooit! En Anneke en Hein gaan ook nooit met vakantie, zij blijven leren, weet je wel? Wanneer jullie moeder en vader zo rijk zijn, dat jullie in een auto met vakantie gaan en vader of moeder achter het stuur zijn gezeten, dan moeten jullie je mondje dicht houden, tenminste tegen degene die achter het stuur zit, omdat afleiden tot ongevallen kan leiden. O, er is natuurlijk nog veel meer te schrijven over een goede en veilige vakantie, maar dat doen we niet, omdat we een nogal groot appeltje met jullie te schillen hebben. Let maar eens op. Over vakantiehouden gesproken. Gaan je moeder en vader dan foto's maken? Wanneer dat zo is, dan moet je mij ook eens zo'n foto sturen. Door mensen die veel van fotograferen afweten, laten wij dan deze foto's bekijken en beoor delen en de vijf beste krijgen een aardige verrassing. Als je er dan nog een briefje bijdoet is oom Frans helemaal in de wolken. In dat briefje schrijven jullie natuurlijk of je onveilige situaties hebt meegemaakt of niet. Och, ik weet wel, jullie doen het wel veilig, maar andere mensen in jullie omgeving doen dat niet en dat willen we dan graag weten. De foto's krijgen jullie natuurlijk weer terug en als er hele mooie bij zijn, zetten we die misschien wel in het W.F.-Nieuws. Het is erg gemakkelijk: je stopt de foto in een envelop, een briefje erbij met je naam en adres en klaar is Kees. Op de envelop zet je: Aan de Redactie van het W.F.-Nieuws, Vlaardingerdijk, Schiedam. In de linkerboven hoek zet je dan: Voor oom Frans. Wanneer jullie aan al deze opdrachten, door mij genoemd, hebt voldaan, dan kan ik jullie een welverdiende en prettige vakantie wensen. Dus jullie sturen allemaal foto's, waarvoor de gelegenheid is tot één september 1959 dacht Oom Frans. 25 NIEUWS I-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 27