VERENIGING Afdeling Dameskoor Afdeling Hengelsport Afd. Mannenzang NIEUWS 26 Een reisje naar het sanatorium te Hellendoorn Op 28 mei 1959 werd te 8.00 uur gestart voor onze tocht naar Hellendoorn waar wij zouden gaan zingen voor de sanatorium- patienten. Wij vertrokken in de regen, maar met zon in het hart en toen alle dames en ook de di rigent aanwezig waren, was di- rekt de stemming er in. Via het Kralingse Bos ging het over de grote weg op Leersum aan, waar wij gezellig hebben koffiege- dronken. Een der leden had een bijzonder aardige geste door het plan te opperen om onder elkaar te collecteren voor onze zieke le den, die jammer genoeg niet met ons mee konden; hieraan werd spontaan gevolg gegeven en zo konden wij hun de volgende dag een kleine bloemengroet brengen waar zij zeer dankbaar voor waren. Vanuit Leersum reden wij naar Nijverdal waar gelegenheid was om de lunch te gebruiken en om nog een poosje in de bossen te vertoeven; het moet gezegd wor den, de omgeving daar is prach tig. Om 3.00 uur werd ingestapt met bestemming Hellendoorn. Daar werden wij ontvangen door de hoofdzuster, die ons naar de verschillende paviljoens bracht, waar wij onze liederen ten ge hore brachten, hetgeen bijzonder op prijs gesteld werd. Na afloop werd ons thee gepre senteerd in het ontspanningslo kaal, waar ook de directrice en Dr. Vos aanwezig waren. Dr. Vos bracht ons in een harte lijk speechje dank voor hetgeen wij de patiënten geboden heb ben. Spreker zei, dat het verheu gend is te kunnen constateren, dat de gezonde mens ook blijk geeft aan de lijdende mensheid te denken. Dat wij hiertoe de gelegenheid geboden kregen is voor ons eigenlijk het mooiste en het meest zinvolle van deze dag ge weest. Nadat ons nog een pret tige dag en een goede reis was gewenst, werd om 5 uur weer ge start en we maakten een prach tige tocht over de Holterberg naar Apeldoorn, waar ons diner al klaar stond; onnodig te zeg gen, dat ons dit na zo'n dagje buiten zeer goed smaakte. In de beste stemming vertrokken we om 8 uur uit Apeldoorn naar huis. Nog even werd in Harme ien gestopt, waar het zó gezellig was, dat onze dames daar haast niet vandaan wilden. Maar aan alles komt een eind, dus werd de verdere terugreis aanvaard. Het was ruim 11 uur voor wij weer thuis waren, maar wij kun nen terugzien op een goede en prettige dag. Jammer, dat onze zieke leden dit uitstapje hebben moeten missen. Van deze plaats tenslotte nog een woord van hartelijke dank aan onze dirigent, die het toch maar heeft moeten klaren, zo'n hele dag met al die dames. Het Bestuur. Hengelaars opgelet Op zaterdag, 11 juli, kan worden deelgenomen aan een nationaal concours in Den Briel. U wordt verzocht u zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 28 juni a.s., voor deelname op te geven bij een van de navolgende bestuurs leden. t.w.: H. v. d. Velde - Afd. Bedrijfs- school, J. Broos - Afd. Machinefabriek Revolverdraaierij C. de Nijs - Afd. Buitensjouwers, W. Vonk - Afd. Buitenbankwer kers. Het aantal nog vrije plaatsen in de bus is nl. gering. De tweekamp met Lips uit Dor drecht vindt plaats op 12 sep tember; ook hiervoor dient u zich zo spoedig mogelijk op te ge ven. Houdt dus deze zaterdag vrij. Het Bestuur. Zingt voor bejaarden „Wij hebben hier al eens geno ten van de zang van het W.F.- dameskoor en bewaren daar de beste herinneringen aan en van avond heb ik het genoegen om het mannenkoor van Wilton- Fijenoord hier te begroeten. Mijnheer Van Lith, ik heet u dan hartelijk welkom met uw mannen en ben ervan overtuigd, dat ook deze avond goed zal worden." Na deze woorden van mej. M. C. M. Prins, directrice van de be jaardenflat te Vlaardingen, zette de mannenzang in met het eer ste nummer van onderstaand, af wisselend programma. Van klas siek tot modern, met enkele goe de solo-partijen van de ons goed bekende heer Gabreëls, bleek in dit programma, dat onze afde ling mannenzang met haar diri gent in staat is tot zeer goede vertolking van technisch moei lijke stukken. Op de kleine ont sporingen behoeven wij hier niet te wijzen: de heer van Lith hoor de die zelf wel. Programma Domine, Salvam Fac Reginam A. Giesen Andulka (Tsjechische melodie) Ed. Flipse Le Rossignol (Lied op de Nachtegaal) Grétry Lassia ch'io Pianga (bew. Oscar v. Hemel) Handel Die zwölf Rauber (met soli) X. Imjalof Die Mühle (Duitse Volks melodie) Bew. J. W. Lith O Isis und Osiris (uit de Zauberflöte) (soli) Mozart

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 28