Afdeling Schaken Afdeling Zwemmen 27 NIEUWS Still wie die Nacht (soli) Carl Bohm Ave Maria (soli) Ch. Gounod Pauze Agnus Dei J. W. Lith O. Bone Jesu Ingegneri Old Black Joe Foster Nobody Knows Browne O Isis und Osiris (koor) Mozart Serenade van de Landsknecht Di Lasso Domine, Salvam Fac Reginam A. Giesen Om aan alle nummers de welver diende aandacht te schenken is o.i. niet nodig. Uw verslaggever moge volstaan met te wijzen op zijn „voorkeur nummers", zoals het prachtige en zeer goed ge zongen „Le Rossignol" en „Ag nus Dei". Ook het zeer mooie nummer „O.bone jesu" werd bij zonder beheerst en mooi ge bracht. „Domine, Salvam fac re ginam" klonk voor de tweede maal o.i. nog beter dan bij de opening. Plankenkoorts? Ook de heer Gabreëls was als solist goed op dreef. Al met al een zeer goede avond voor het zangkoor en - naar wij na informatie vernamen - ook voor de inwonenden van het flat gebouw. De heer Friedel, die als voorzitter van de afdeling mannenzang aan het einde het woord richtte tot mej. Prins hoopte, dat het was gelukt om de bejaarden enige goede ontspanning te geven. „Voor de zieken hebben wij wat fruit medegebracht, niet omdat zij hier iets te kort zouden ko men, maar als compensatie voor het niet aanwezig kunnen zijn." Als waardig slot van deze avond dankte de directrice het mannen koor, met haar dirigent en de solist en zij verraste de beide laat- sten met het bekende cadeau voor mannen: de doos sigaren. „Het schijnt de gewoonte te zijn, dat W.F. iets meebrengt voor de zieken. Daar zijn zij zeer dank baar voor. Van het koor mag ik wel zeggen, dat er van zang door een mannenkoor altijd een bij zondere bekoring uitgaat en ik dank u allen zeer hartelijk voor deze prachtige avond. Het was subliem! Als bijzonderheid mag ik u mededelen, dat dit de slot- avond is van het seizoen '58/'59." Mej. Prins kon het niet nalaten om met de vooruitziende blik van een goede directrice reeds nu te wijzen op de in oktober te hou den bazar in het flatgebouw en nodigde zangeressen en zangers van W.F. al vast uit om deze bazar te komen bezoeken En met een dikke portemonnaie. Een verzoek waar wij ons gaarne bij aansluiten. In het tournooi voor het plaat selijk kampioenschap van Schie dam zijn de heren Hamerslag en Grevenbroek, in resp. klasse la en lb en de heer Van Driel in klasse 2 van onze vereniging kampioen geworden. Hartelijk gefeliciteerd met het behalen van dit kam pioenschap. Dit betekent tevens, dat zij promoveren naar de hoofdklasse. Zowaar een groot succes voor onze vereniging. Wij hopen dat dit succes, voor de sterkere spelers die bij W.F. nog rondlopen, een stimulans mag zijn om a.s. winter onze vereni ging te komen versterken. Ook de zwakkere spelers of niet-scha- kenden kunnen bij W.F. het mooie spel komen leren. En tot de anderen: Spoort uw zoon of dochter aan om deze denksport eveneens te gaan beoefenen. Van onze vereniging is de heer van Meeuwen in A en de heer de Koning in B kampioen ge worden. Deze spelers moeten nu nog tegen elkaar spelen om uit te maken, wie van hen kampioen van onze afdeling Schiedam wordt. Van de afdeling Rotter dam en voor het N.R.S.B.-kam pioenschap van Rotterdam zijn de kampioenen nog niet bekend, dus hierop moeten wij nog even wachten. Wedstrijdleider C. v. Tol Op zaterdag, 1 augustus a.s. or ganiseert de Schiedamse Gemeen schap een zwemavond in het Sportfondsenbad te Schiedam. Hieraan werken alle Schiedamse zwemverenigingen mede. Ook W.F. is van de partij met kunst- zwemmen en figuurdrijven. Deze avond staat in het teken van de „vakantieweek Schiedam" en is bedoeld als propaganda voor de zwemsport. De toegangsprijs bedraagt 50 ct, voor kinderen 25 ct. Laat deze avond niet voorbijgaan; het is een mooie gelegenheid om alle facetten van de zwemsport te bekijken. Waterpolo Onze dames zijn in de zomer competitie goed gestart, door al direct met 4-1 de eerste wed strijd te winnen van Z.P.C. 2. Het was een prettige wedstrijd, waarin aan beide zijden aardig spel te zien was. Kort na het be gin kwam W.F. met 1-0 achter te staan door een fout in de ver dediging, doch voor de rust wis ten T. v. Arnhem en M. den Held de stand op 2-1 te brengen. Onze achterhoede, met L. Bouman aan het hoofd, maakte geen fouten meer, zodat de keepster W. Knol het niet moeilijk kreeg. Na de rust liep W.F. rustig uit tot 4-1. In de tweede wedstrijd tegen WIK uit Vlaardingen ging het warmer toe. Onze ploeg speelde met 6 dames, waarvan nog 2 in valsters. WIK speelde echter oo'c met 6 dames en liet hun zevende speelster in de hoek liggen. De strijd ging tot de rust gelijk op; na de rust speelde WIK iets sterker. Het kon dit echter niet in doelpunten uitdrukken, zodat de strijd met 3-3 werd gesloten. Onze invalsters, G. Krikke en B. Dekker deden het in hun eerste wedstrijd niet onverdienstelijk; met wat meer routine en tech niek komen ze er best. Het bestuur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 29