NIEUWS 2 ven van Amsterdam, welke hier onze gasten zijn en aan hun collega's uit het Rotterdamse haven gebied, welke voor ons geen onbekenden zijn. Then last but not least I like to extend a hearty welcome to our American friends of the Caltex company who are in charge of the supervision of the building of the Caltex ships at our yard and to convey them our sincere thankfulness for the good cooperation we are having with them through the years. That you Mr. Valk would like to honour us by your special visit to our country on this occasion will remain in our memory for a long time. Dames en heren, Ik zou nog lang uw aandacht geboeid kunnen hou den door vele van onze gasten nog afzonderlijk welkom te heten. Ik moge het hier echter laten bij een algemeen hartelijk welkom bij dit samenzijn na een geslaagde tewaterlating, een moment waar op de scheepsbouwer zich prettig voelt omdat een met zorg voorbereid werk met succes bekroond werd en een nieuwe fase is ingegaan in de bouw van dit schip. Mijn collega's en ik stellen het bijzonder op prijs, dat u allen vandaag hier onze gasten wilt zijn. Thans wil de directie van de Maatschappij tot Fi nanciering van Bedrijfspanden mij wel vergunnen, dat ik in het bijzonder het woord richt tot de directie van de N.P.T.M.: Hr. Smits, toen de „Caltex Rotterdam" gebouwd werd, hebben wij al tot uitdrukking gebracht, dat wij dankbaar zijn voor de nieuwbouw-opdrachten, welke de grote oliemaatschappijen ons geven naast het vele werk, dat wij al doen in onze afdeling Reparatie. Wanneer wij thans terugzien op wat de ervaring van het bouwen van de „Caltex Rotter dam" ons heeft gebracht, de studies van de erva ringen tijdens de vaart van dit schip door u opge daan en door ons dikwijls gevraagd - studies waar van de resultaten dan ook weer hun bestemming vonden in de toepassingen bij de bouw van de „Caltex Amsterdam" en haar zusterschepen - dan zou ik, om kort te gaan, u vandaag niet alleen wil len gelukwensen dat de „Caltex Amsterdam" thans gekomen is in haar stadium van afbouw, doch ook zeker u willen danken voor de goede samenwer king, welke er hier met uw medewerkers en de heren van de Caltex altijd is geweest en waarvan wij beiden profijt hebben getrokken. Wij weten niet wat de eerstkomende jaren de bouw van tankers zal geven. Wij beseffen echter, dat het voor een ieder die met de oliescheepvaart verbonden is, bijzonder moeilijk is een juist oor deel te vormen. Terwijl nog slechts enkele jaren geleden de vrees werd uitgesproken, dat de scheeps- bouwcapaciteit in de wereld niet voldoende zou zijn de nodige schepen voor olie- en vrachtvervoer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 4