another outstanding asset in our Netherlands tan ker fleet and at the same time clear proof of the fine workmanship of your Yard. In fact, since as you say the construction of this vessel has taken and is taking into account the experience gained with the operation of other vessels in our fleet, particularly the „Caltex Rotterdam", we sincerely hope that the „Caltex Amsterdam" will be able to match the „Caltex Rotterdam" in her favorably low rate of fuel consumption. Fine workmanship and sound but flexible business principles, I believe, are the major factors which will distinguish successful Yards from others in the difficult and highly competitive times we shipping people are facing. Judging from the recent "past", 59 dockings or major repairs at your yard in 1958 and the very present, it would appear that in this regard your relationship with at least our Group of companies contains elements of confidence for the future, and the more so if there is an express desire to evaluate and revaluate mutually gained experience in the light of obtaining even better economies and efficiencies. Door uw tussenkomst zou ik uw staf van mede werkers op kantoor en op de hellingen gaarne dank willen zeggen voor de door hun geleverde prestaties en de prettige samenwerking, die onze mensen van hen hebben mogen ondervinden. Eveneens zou ik gaarne de Heren van de Scheep vaart-Inspectie, het Stoomwezen, alsmede van het classificatie bureau, het A.B.S., van harte willen danken voor hun medewerking, die zoveel bijge dragen heeft tot de totstandkoming van het schip. It is a happy circumstance that Mr. A. S. Valk, the General Manager of our Marine Department in New York, under whose technical supervision most of the plans for the „Caltex Amsterdam" were initiated, prepared and so well executed by our New Construction Group here in Holland, has been able to find time to be here and to witness the succesful launching of what I should like to call one of his babies, because of his great love for and paternal interest in newbuildings. Mevrouw Diemer Kool, volgaarne wil ik u dank zeggen voor het alleraardigste schilderij dat u het schip hebt willen schenken. Het zal de kapitein, zijn bemanning en ons in de toekomst niet alleen voortdurend herinneren aan het feit, dat dit schip een waardige representante moet blijven van de machtige stad, waarnaar ze werd genoemd, maar ook en zelfs in sterkere mate, dat zij juist door u voor het eerst op zo'n succesvolle wijze aan haar element werd toevertrouwd. Een schip - aldus gelooft de zeeman - pleegt de karaktereigenschappen over te nemen van haar doopster. En alhoewel wij nu natuurlijk niet wil len beweren, dat wij u in de korte tijd dat wij u hebben mogen kennen geheel volgens de regelen der psychotechniek hebben kunnen ontleden, zal een ieder het toch wel met ons eens zijn, dat de „Caltex Amsterdam" volgens dit geloof ongetwij feld een gelukkige, vrolijke toekomst tegemoet zal gaan, vol van evenementen en nieuwe ervaringen. Afgezien van uw eigen persoonlijkheid, Mevrouw, is er nog een reden waarvoor wij bijzonder ver heugd zijn dat dit prachtige schip door u werd gedoopt. U draagt immers de naam Diemer Kool en alhoewel wij uw echtgenoot hebben gewaar schuwd, dat op deze dag de nadruk niet op hem ligt, geloof ik daarop nu even een uitzondering té mogen maken, omdat zijn naam immers onverbre kelijk verbonden is aan de Amsterdamsche Bank en dus via hem aan de Maatschappij tot Financie ring van Bedrijfspanden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 6