5 (JJ|) NIEUWS Dit is het eerste schip, dat ingevolge onze finan cieringsovereenkomsten met de M.F.B. is tewater- gelaten en waarop ik doelde toen ik zeide, dat wij wederom een mijlpaal in ons Caltex-bestaan hier te lande hebben gepasseerd. Van harte hoop ik, dat de met de M.F.B. ingesla gen weg een goede zal blijken te zijn geweest en dat wij deze tot ons gezamenlijk voordeel nog lang zullen mogen bewandelen. Van de goede en bijzon der prettige samenwerking met de vertegenwoor digers van de M.F.B. zou ik hier gaarne gewag maken. Mevrouw, rest mij nu slechts u te verze keren, dat u te allen tijde welkom zult zijn op uw schip en dat wij hopen dat u en mijnheer Diemer Kool werkelijk eens een reis met haar zullen maken. Mijnheer de Burgemeester van Amsterdam: Met de heer Woltjer zijn ook wij bijzonder verheugd en vereerd, dat u vandaag met zovele van uw medewerkers aanwezig hebt willen zijn bij de te waterlating van het naar uw stad genoemde schip. Dat u daarbij het wapen van de stad Amsterdam aan het schip hebt willen schenken, stemt ons tot bijzondere dankbaarheid. Wij hopen daarin te mo gen zien een bevestiging uwerzijds dat het door ons in de vaart te nemen schip waardig geacht mag worden de naam van uw stad over de zeeën uit te dragen. En dat daarbij dan de naam van onze Maatschappij in één adem zal worden ge noemd, is voor ons uiteraard een toevallige, doch uiterst gelukkige bijkomstigheid. U kunt ervan verzekerd zijn dat de gezagvoerder en opvarenden naar vermogen zullen trachten de „Caltex Amster dam" een waardige representante te laten zijn van de hoofdstad van ons land. Mijnheer de Burgemeester, het zij mij vergund u ter herinnering aan deze dag te mogen aanbieden een z.g. „Artist Impression" van de „Caltex Am sterdam". Onze technische dienst heeft mij ver zekerd, dat deze „Artist Impression" een redelijk nauwkeurig beeld geeft van wat de „Caltex Amster dam" zal zijn na afbouw en dat de „Artiest" zich geen al te grote vrijheden heeft veroorloofd. Gaarne hoop ik dat u dit schilderij zult willen aanvaarden en daaraan een bestemming zult willen geven, welke er toe kan bijdragen de reeds goede verstandhouding tussen Amsterdam en Caltex nog verder te bevorderen. Dames en Heren, te lang reeds heb ik uw aandacht in beslag genomen. Ik zou willen eindigen met u uit te nodigen een dronk te wijden aan de voor spoed van de „Caltex Amsterdam", haar doopster, haar bouwers en de stad, waarnaar zij werd ge noemd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 7