De Ondernemings raad drie dagen in Oud-Leusden NIEUWS Het blijkt dat de heer Sparreboom in de bossen van Oud-Leusden een Victorientje verborgen houdt. Evenals vorig jaar was de Onder nemingsraad drie dagen bijeen in Oud-Leusden, nl. op 26, 27 en 28 mei. Het programma bood alle gele genheid om op informele wijze van gedachten te wisselen over de diverse problemen. De heer Wilton opende de bij eenkomst met een terugblik op het afgelopen jaar. Het blijkt, dat de leden van de Ondernemingsraad steeds meer een geheel gaan vormen; men heeft elkaar leren kennen en men heeft met elkaar leren wer ken. Om nu met de O.R. verder te gaan is in de eerste plaats nodig: vertrouwen. In de O.R. zijn alle groepen uit het bedrijf vertegenwoordigd. Een O.R.-lid moet zelfstandig oordelen over algemene proble men, die het gehele personeel en niet slechts zijn groep aangaan. Het algemeen belang moet altijd voorop staan; ook het persoonlijk belang is hiermede uiteindelijk het meeste gediend. Is er van beide kanten vertrouwen, dan ligt bij de problemen de oplossing vaak voor de hand. De heer Blommers dankte de voorzitter van de O.R. en in hem de directie, die het mogelijk heeft gemaakt om drie dagen bijeen te zijn en spreekt de hoop uit, dat de O.R. allengs tot grotere prestaties zal komen en men ge zamenlijk uit de problemen komt. Voorts besprak hij de contac ten van de O.R. met de verschil lende instanties in het bedrijf. De heer Asselbergs hield een inleiding over de ontwikkeling van de bedrijfsorganisatie, waar bij hij o.m. de figuur Taylor in het juiste daglicht wilde stellen. Voorts vergeleek hij de bedrijfs organisatie met de mens, als een drieledigheid van denken, voe len en willen en kwam zo tot een duidelijk begrip voor samenwer king in het bedrijf. Uit de inleiding kwamen verschei dene vragen naar voren, die de heer Asselbergs in extenso be antwoordde. De volgende dag waren er inleidin gen en besprekingen over de ont wikkelingen in het personeels werk, die gehouden werden door de heer Van Son en de heer Klüte. Ook hierna werden vele vragen gesteld en beantwoord. De derde dag werd door ds. Steenbeek een inleiding gehou den over de situatie van de jon geren in deze tijd. Op de laatste dag, zoals ook vorig jaar het ge val was: een spreker die niet aan het bedrijf verbonden is. Deze zeer interessante inleiding, die de jongeren vaak van verras sende zijden belicht, werd ge volgd door het beantwoorden van de vragen die uit de ver schillende groepen naar voren kwamen. o Daarna sloot de heer Wilton de bijeenkomst, waarbij hij de hoop uitsprak, dat men gesterkt naar het bedrijf zou terugkeren om het O.R.-werk voort te zetten. De eerste avond van de bijeen komst werd een film gedraaid: „De twaalf gezworenen", waar van het onderwerp duidelijk naar voren bracht, waartoe een goed groepsgesprek kan leiden en dat prachtig aansloot aan en kele feiten, die de heer Assel bergs naar voren had gebracht. De tweede avond werd doorge bracht in de Utrechtse Schouw burg, waar vertoond werd: „Nachtdienst" door het gezel schap van Joh. Kaart. B. B.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 8