Bedrijfsorganisatie IN DE STOEL, IN JE HUIS Die het gonzen en bonzen van steden ontvlucht Om stilte en rust te genieten Moet vèr, want het dreunende mensengerucht Gaat mee langs de stranden en vlieten En vind je een plekje en ben je alleen En ga je er later weer henen Keer dan maar om, daar zit er al een En neem met je partner de benen: Wij zoeken de rust in een rustloze tocht, Gelukkig! Om dit te belonen, Komt soms nog die stilte, vergeefs vergezocht In de stoel, in het huis, waar we wonen. G. 7 NIEUWS In ons grote bedrijf van pl.m. 7000 mensen is het begrijpelijk, dat niet iedereen weet wat de ander uitvoert en welke bijdrage hij le vert aan het wel en wee van W.F. Hoewel er al in het W.F.-Nieuws van 1952 gesproken wordt over een afdeling bedrijfsorganisatie wilde ik hier nog eens in het kort aanduiden, welke werkzaamheden hiermede gemoeid zijn. Het bedrijf stelt zich ten doel zich - zowel nationaal als internatio naal - dienstbaar te maken door het bouwen en repareren van schepen met hun voortstuwingsinstallaties en het verrichten van diensten die hiermede nauw verwant zijn. Het bedrijf van W.F. moet, om deze functie in de maatschappij te vervullen, er voor zorgen, dat de financiële en commerciële ge zondheid van het bedrijf bevor derd en onderhouden wordt. Hiermede wordt dan ook de con tinuïteit van ons werken gewaar borgd. Om dit doel te bereiken streeft de leiding naar een maximale productiviteit per man. Zij be vordert dit streven naar efficiën- cy enerzijds door de aanschaf van een zo goed-mogelijke outillage als gebouwen, kranen, dokken, hellingen, machines, gereedschap pen etc. en anderzijds door een zo goed-mogelijk gebruik hier van door het zoeken naar de juiste werkmethodes, het bevorderen van de vereiste vakmanschap en het bereiken van een juiste taak stelling, zodat behoorlijke presta ties geleverd kunnen worden. Het zal duidelijk zijn, dat hier een heel groot complex van ver schillende door de leiding te ne men maatregelen toe zullen voe ren, waaraan de werknemers moeten meewerken om dit te laten slagen. Dit is een doorgaand pro ces. Geregeld veranderen de si tuatie en de problemen en zullen nieuwe maatregelen nodig zijn. Het zal duidelijk zijn, dat werk zaamheden als arbeidsanalyse, ta riefstelling en b.v. gerichte bij scholing nauw verbonden zijn met bovengenoemd streven. In elke afdeling zullen de pro blemen anders zijn en zullen dus ook andere oplossingen gevonden moeten worden. Veelal zal over leg met de werknemers in een of andere vorm nodig zijn. Toch is het van belang, dat de verschillende afdelingen van el- kaars ervaringen profiteren en dat dezelfde richtlijnen aange houden worden. Het overleg zal niet altijd be perkt blijven tot de afdeling, maar zich soms uitbreiden tot verschillende instanties, zowel bin nen als buiten het bedrijf. De afdeling bedrijfsorganisatie ziet zijn taak in het coördineren en stimuleren van al deze facetten van productiviteits-verbetering. Ir. H. Asselbergs.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 9