DORDTSE VISSERS (LIPSJ NIEUWS 22 Op de vraag waar de wedstrijd tussen Lips en W.F. zou worden gehouden was het antwoord: „Ergens daar in Maasland", maar waar dat nu precies was, -kwam uw verslaggever niet te weten vóór het tijd stip, dat de Dordtenaren hun bus verlieten in de buurt van het dorp Maasland. Meer dan 30 Dordtse hengelaars werden door enkele W.F.-bestuursleden naar één van de vele Maaslandse vlieten gebracht en daar begon op zaterdag 12 sep tember de grote strijd. Naderhand is mij verteld, dat geheimhouding van de juiste plaats tot op het laatste ogenblik altijd gebeurt en wel om de spionnagedienst van de Vis-Unie niet in de gelegenheid te stellen de vissen naar andere streken te laten verhuizen. Dat deze beweegreden succes heeft, bleek al spoedig. Langs de waterkant klonken al zeer gauw meldingen van vangsten. Dat met het doorgeven het gewicht van de gevangen vis steeds toeneemt, is blijkbaar heel gewoon. Een der Dordtse hengelaars nl. ving een brasem van 1035 gram en dit toch al respectabele gewicht was bij het doorgeven naar het eind van de lange rij hengelaars al uitgegroeid tot meer dan 5 pond. Dat drukt echter de pret niet, want de weegschaal beslist Tie vrouwelijke controleur, mevrouw H. v. d. Vel den, had het bepaald druk: talloze meldingen van vangsten riepen haar van het ene naar het andere eind, maar opgewekt en nauwkeurig volbracht ze haar taak. De Dordtse controleur, de heer W. van Wijk, was eveneens druk in aktie. Het eindsignaal klonk precies om 5 uur en lekker gebraden door de warme septemberzon werd de terug tocht aanvaard. o De Lips-vissers werden na het wegen van de vangst in het clubgebouw ontvangen. De heer Aben maakte bekend, dat de gasten overtuigend hadden gewonnen en prees de sportieve geest van de hengelaars in deze wedstrijd. „Dit soort ontspanning geeft werkelijk voldoening", zei de voorzitter van de afdeling Henge len en verzocht toen de heer Keyzer, voorzitter van het hoofdbestuur van de personeelsvereniging W.F., de 25 prijzen uit te reiken. „Wij stellen het buitengewoon op prijs, dat de hengelaarsclub van „Lips" bij ons is gekomen en vinden het prettig, dat onze gasten hebben ge wonnen," zei de heer Keyzer. Spreker overhandigde aan de voorzitter van de per soneelsvereniging „Lips" een beker, die beschikbaar was gesteld door de W.F.-directie en ook de afdeling hengelen van de personeelsvereniging-W.F. kreeg een beker van het Hoofdbestuur der vereniging. Hierna was het woord aan de heer J. C. Kemp, voorzitter van de personeelsvereniging „Lips". „Ik was zeer vereerd met het verzoek om mee te gaan naar W.F. om deze prettige wedstrijd mee te maken. Wij zijn hier goed ontvangen en ik heb bijzonder genoten van deze sportieve middag. Deze ontspanning komt in alle opzichten ten goede aan de werkende mens." Spreker trok dan een vergelijking tussen de moderne opvattingen over de hengelsport en de wijze waar op vroeger deze vrijetijdsbesteding werd toegepast. Voor de afdeling Hengelen van W.F. had de heer Kemp nog een beker meegebracht, die gaarne door de heer Alben werd aanvaard. De 25 persoonlijke prijzen werden daarna door de heer Keyzer uitgereikt en als laatste goede gave overhandigde hij aan de heer Kemp een pentekening van de Dordtse toren. Spreker hoopte, dat deze teke ning een goed plaatsje zou krijgen in de Dordtse kantine. Daar zou volgens de heer Kemp zeker voor gezorgd worden, want zeide deze: „Wij zijn trots op onze oude toren en deze tekening krijgt bij ons een ereplaats". Een gezellige broodmaaltijd was het slot van deze prettige, gezonde en sportieve middag, waarbij weder om is gebleken, dat de moderne hengelsport ook met haar onderlinge wedstrijden haar juiste plaats in de vele goede vormen van vrijetijdsbesteding vast heeft ingenomen. o

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 24