OFFICIËLE MEDEDELINGEN Uit de ondernemingsraad Pag Pag P«g Pag Pag P"g Pag Pag Pag Pag Pag Pag Pag Pag INHOUD Officiële mededelingen Uit de Ondernemingsraad omslag en binnenwerk T.T.S. Vlieland" gedoopt, over gedragen en vertrokken 29 gelukkige W.F.-werknemers lets over de Algemene Weduwen en Wezenwet In Memoriam Personalia Bedrijfsschool-Nieuws Koninklijke Onderscheidingen Kiellegging bouwnummer 766 Veiligheid Victor Veiligheid Veiligheid, arbeid en gewoonte Het oog wil ook wat, geef het een bril Vakantie 1959 Uit de oude doos (2) Zr. Als Schroef stoomschip 4e klasse Bonaire" Cursussen voor huisvrouwen o a.s. huisvrouwen Why is a ship called: She? Willy Wilton-Fonds De Kinderboot Dieren in de film Zó bekend en tóch De musfes Pautus redt een konijn Veiligheid door en voor onze kin deren Vereniging W.F. Afd. Fotografie Afd. Handbal Afd. Zwemmen Dordtse Vissers (Lips) verslaat W.F Dankbetuigingen fubi/arissen van de maand omslag REDACTIE-COMMISSIE: voorzitter: leden: 1 4 6 7 7 8 9 9 10 10 11 12 pag. 13 pag. 14 pag. 14 pag. 14 pag. 15 pag. 16 pag. 17 pag. 18 pag. 19 pag. 20 pag. 20 pag. 21 pag. 22 pag. 24 pag. 3 Redactie-adres: C. Keyzer L. Giphart J. Koppe B. Blommers Afdeling Sociale Zaken KOPIE VOLGEND NUMMER De kopie voor het oktobernummer dient voor 10 oktober in het bezit van de re dactie-commissie te zijn. In een speciaal daarvoor op 7 september jl. belegde vergadering van de ondernemingsraad heeft de heer B. Wilton enige mededelingen gedaan met betrekking tot de loonherziening per 1 resp. 3 augustus 1959. Deze loonherziening houdt een verhoging in van de uur- resp. week- en maandsalarissen van 5 terwijl daarin tevens verwerkt is de compensatie-huurbijslag. De nieuwe uur- en weeklonen zijn 11 september jl. voor het eerst uitbetaald, terwijl het achterstallige over de periode van 3 t/m 30 augustus 1959 op 18 september jl. is uitgekeerd. Voor de maandsalarissen heeft de uitbetaling van het nieuwe salaris en de bijbetaling over augustus jl. op 30 september plaats gehad. Uit de navolgende bekendmakingen heeft het personeel kunnen kennis nemen van de wijze, waarop de herzie ning is geschied. Betreft: Loonherziening Ingevolge beschikking van het College van Rijksbemid delaars worden de lonen van de werknemers in de Me taalindustrie met ingang van de eerste volle loonweek in augustus 1959 met 5 verhoogd. Tegelijkertijd zal de compensatie-huurbijslag in de nieuwe uurlonen ver werkt worden. Voor de uitvoering van deze herziening worden de werknemers op uur- en weekloon in 2 groepen ver deeld nl.: 1. Werknemers van 23 jaar en ouder. 2 Werknemers beneden de 23-jarige leeftijd, welke groep in het algemeen niet voor huurbijslag in aan merking kwam. Voor de volwassen arbeiders komt deze verhoging op het volgende neer: Alle uurlonen t/m 130 ct worden verhoogd met 11 cl. Alle uurlonen van 131 ct en hoger worden verhoogd met 12 ct. In deze verhoging is de compensatie-huurbijslag ver werkt. Voor de volwassen arbeiders op vast weekloon wordt dit weekloon verhoogd met 5 waarna bij dit nieuwe weekloon de compensatie-huurbijslag ad 3,10 wordt opgeteld. Voor de jeugdige arbeiders zijn de persoonlijke mini mum uurlonen in de C.A.O. voorgeschreven. Per leef tijd en per vakgroep wordt het uurloon met een eenzelf de aantal centen verhoogd als waarmede de oude loon schaal tot de nieuwe werd opgevoerd. (Vervolg op pagina 7)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 2