NIEUWS ,,Aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te Schiedam worden op 5 september 's middags te 3.00 uur, 29 woningen aan onze werknemers uitgegeven." 29 gelukkige W.F.-werknemers Deze prettige boodschap van de heer G. Vermaase van de afdeling Sociale Zaken en de mededeling, dat ir. B. Wilton als voorzitter van het W.F.-Pensioen fonds de 29 gegadigden zou toespreken, waren voor de redaktie redenen te over om „er ook bij te zijn". Het gehele object bevat 93 beneden- en galerij-wonin gen, waaronder drie- en vierkamerwoningen, die beantwoorden aan de hedendaagse eisen van goed wonen. Alle 29 huurders zijn personeelsleden van W.F.: gehuwden mèt en zonder kinderen en enkele a.s. echtparen. Bij de toewijzing is rekening gehouden met duur en omstandigheden van inwoning; het lang uitstellen van huwelijk i.v.m. gebrek aan goede woonruimte. Het is nog steeds een sombere roman als men de ge schiedenis van vele inwonenden leest en des te ge lukkiger is het als ook de bedrijven zich daadwerke lijk bemoeien met de goede huisvesting van haar per soneel om te helpen aan de grote kwaal van deze tijd een einde te maken. Het gehele complex is gebouwd voor rekening van het Pensioenfonds-W.F. met bijzondere medewer king van de fa. B. en P. Both te Vlaardingen. In één der nieuwe woningen was precies 3 uur een groot gezelschap bijeen. Wij zagen daar ir. B. Wilton met 4 andere bestuursleden van het pensioenfonds, de bouwers van het complex met hun staf en 29 gelukkige huurders met hun dames. De bedrijfsingenieur van de fa. Both, ir. W. J. van Schuppen, heette het gezelschap hartelijk welkom en memoreerde het feit, dat 2 jaar geleden de plannen voor dit complex voor het eerst werden besproken. Op 27 mei 1958 werd het plan concreet voorgelegd. Op 10 september 1958 werd de eerste paal geslagen en op 6 mei 1959 werd het hoogste punt bereikt. Spreker dankte alle medewerkers en onderaannemers voor hun toewijding en somde een respectabel aan tal afgeleverde woningen op, die zijn firma voor het W.F.-Pensioenfonds heeft gebouwd: 84 in Vlaardingen aan de van Hogendorplaan, 76 in de Westwijk en 53 aan de Sportlaan. „Voor het vertrouwen dat u in ons stelt zijn wij u dankbaar en vanzelfsprekend hopen wij, dat het niet lang zal duren, dat nieuwe opdrachten vol gen." Tenslotte dankte spreker de architecten (Nuyt en Heikens te Vlaardingen), de heer Nederveen (op zichter van het W.F.-Pensioenfonds) en de Gemeen telijke instanties, waarmede op prettige wijze was samengewerkt. o In zijn antwoord legde ir. B. Wilton de nadruk op het feit, dat de oplevering 4 maanden vroeger plaats vindt dan contraktueel was vastgelegd. Dit is voor de a.s. huurders wel zeer prettig.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 6