OUD EN NIEUW Ach waren alle kinderen wijs En deed dat hele stel Naar wil van Ma en Pa Radijs Was de aarde dan geen hel? Elk nieuw geslacht keurt het oude kleed Te nauw, te oud, te grijs En denkt, dat men het beter weet Dan het oude paar Radijs. Was nu die keus steeds juist geweest Allang was ieder wijs, Maar veelal blijkt de nieuwe geest Kind van het paar Radijs. G. 11 NIEUWS Trouwens u ziet dat onze directie er alles voor over heeft om tot veilig werken te komen. Slaat u er het fabrieksreglement maar eens op na en leest de artikelen 37 tot en met 47. In artikel 37 wordt in feite al alles gezegd omtrent het veilig werken. Het wordt aldus omschreven: De werknemer is gehouden nauwkeurig de voorschriften op te volgen en raad gevingen in acht te nemen, welke hem in verband met de veiligheid hetzij monde ling, hetzij schriftelijk gegeven worden. Niemand mag enig werk of enige han- I deling zodanig verrichten, dat daaruit gevaar voor personen of voor goederen kan voortvloeien. Voor het toezichthoudend personeel is art. 29 uit de Veiligheidswet van groot belang, dit luidt als volgt: Aan de verplichting van het hoofd of de bestuurder en van het opzichthoudend personeel wordt geacht te zijn voldaan, wanneer zij aantonen, dat door hen de nodige bevelen zijn gegeven, de nodige maatregelen zijn genomen, de nodige middelen zijn verschaft en het redelijkerwijze te vorderen toezicht is gehouden, om de naleving te verzekeren van de bepalingen, voor welker naleving zij ver plicht waren te zorgen. Zo ziet u lezer, dat de disciplinaire mogelijkheden er zijn om een goede veiligheid in acht te nemen. Nu is het aan u, om met goede wil, dit alles te verwezenlijken. De veiligheidsdienst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 13