STAAL ROMANTIEK Willy Wilton-Fonds IN MEMORIAM 13 NIEUWS Ontvangen: ƒ710,35 Schiedam 9,85 Fijenoord Uitgaven: In de maand september werd aan 108 leden van ons personeel in totaal 3983,45 uitgekeerd. Naast de uitkeringen, welke per maand in het Wilton- Fijenoord Nieuws verantwoord worden, werd in het 3e kwartaal 1959 2776,65 door het fonds betaald aan diverse kruisverenigingen voor verleende gezinshulp. 23- 9-1959 M. J. ESVELT - 12-jarig dienst verband als bankwerker. 5-10-1959 S. BORST - 43-jarig dienstver band als ketelmaker (oud-werk nemer) 12-10-1959 W. A. VAN ES - 121/2-jarig dienstverband als verver-schilder. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. schillende groepen' jagers werd er koortsachtig gezocht naar het spoor van de vos, dat listig en taktvol in de prachtige Drunense duinen was uit gezet. Niettemin slaagde een groep jagers er tenslotte in de vos in de val te lokken en hem gevangen te ne men. In de „Rustende Jager" werd de overwinning gevierd. Met de vos over de schouders keerden de over winnaars huiswaarts. Een groep ja gers was het spoor bijster geraakt, ook zij keerden terug maar.met lege handen. Volgende keer beter! 'sMiddags bustoer door Den Bosch en omstreken met als eindpunt „de Efteling". Velen haalden daar hun hart op aan de watersport, zoals kano, roeien enz. Weer anderen be- Bovenstaande foto is genomen op de Caltex Amsterdam. Een onzer werknemers werd in schafttijd plotseling door een romantische bui overvallen. Hij greep het tekenkrijt en maakte de bovenstaande ontroerende ontmoeting onder water. Wat hij er bij geschreven heeft, is niet geheel te lezen, maar het zal wel de bekende verzuchting van een getrouwde man zijn: „Als vrouwlief dit nu maar niet te weten komt!" Wederom een bewijs, dat het kunste naarsschap moeilijk te verenigen is met de huwelijkse staat. Zo'n band zou de ware kunstenaar kunnen verhinderen schone zeemeerminnen te tekenen, uit angst voor andere schone landmeer minnen. Hoedt u voor de gevolgen, kunstenaar! Redactie. wonderden de mooie sprookjes figuren. Daarna gingen we naar „huis" waar het avondeten ons wachtte. De avond werd besloten door de be kende radio- en sportverslaggever de heer J. de Troye. In een boeiend en geestig betoog belichtte hij de vele kanten van de sport. Hij bracht eveneens naar voren, dat wij meer gebaat zijn met honderden kleine sportfiguren dan met één grote. De laatste dag Dit betekende koffers pakken en verder alles in gereedheid brengen voor het vertrek. Na het ontbijt werd er afscheid genomen van „de Klinkaert" en haar bewoners. Daar na stapten we in de bus om een toer te maken door Brabant in herfsttooi. Hier en daar waren de bossen reeds in hun herfstkleed gestoken en le verde de bonte mengeling van kleu ren een fantastisch schouwspel op. Na al dit schoons te hebben bewon derd arriveerden we om 13.00 uur in „Bos en Duin" waar een heer lijke Brabantse-koffiemaaltijd klaar stond. Voor de maaltijd sprak de heer J. W. Uittenbogaart een kort wel komstwoord uit, daarna deden we ons tegoed aan al het lekkers dat de maaltijd bood. Tot slot werd dank gebracht aan allen, die het mogelijk maakten deze dagen tot stand te brengen. Daarna keerden we met de bus naar huis en behoorden de kulturele dagen 1959 tot het verleden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 15