Ideeënbus NIEUWS 10 Hieronder volgt een overzicht van de afwikkeling van een 14-tal ideeën. De meeste zijn niet van dien aard, dat een premie kan worden toegekend. Eén idee wordt beloond met 75,terwijl voor een tweede inzending een bedrag ad 10,kan worden toegekend. Twee gevallen zullen t.z.t. nader worden bekeken. Op afwikkeling wachten thans nog de nummers 669, 678, 680, 719, 720, 721, 723, 724, 727, 728, 729, 732, 735, 737, 738, 741 en hoger. Idee 685. Materiaaltransport van Scheepsbouwloods naar Vijfsluizen. Inzender stelt voor in de Scheepsbouwloods enige lorries te stationeren. Bij andere afdelingen heeft men dit reeds geprobeerd, doch zonder succes, aangezien de lorries binnen zeer korte tijd voor alle mogelijke transporten over de werf werden ge bruikt. Inzender ziet de transportgelegenheid tussen Scheeps bouwloods en Afbouwkade te somber in. Op de Afbouw- kade is een jeep gestationeerd, welke door het Bedrijfsbureau aldaar wordt gedirigeerd en waarvan alle afdelingen gebruik kunnen maken (aanvragen huistelf. 491). Gedurende enkele korte perioden per jaar, dat deze jeep voor de transporten niet voldoende zou zijn, wordt de afdeling Terreindienst ingeschakeld. Geen premie. Idee 686. Inzender vestigt de aandacht op het ontbreken van voldoen de behoorlijke was- en kleedgelegenheid aan de Afbouwkade. Inderdaad is de situatie ter plaatse voor verbetering vat baar en deze kwestie vormt reeds geruime tijd een punt van overweging. Geen premie. Idee 698. Vervanging van stroomdraadvoering over een contragewicht door een lusophanging bij armkranen met Demag-takels. Dit is geen nieuw idee. Bij de sanering van Machinefabriek I werd het principe reeds toegepast. Geen premie. Idee 708. Voorstel om aluminium in plaats van houten zichtmallen te gebruiken voor diverse gebogen platen. Het idee werd tot uitvoering gebracht en de 12 nu in ge bruik zijnde aluminium zichtmallen voldoen goed. Zij geven voornamelijk wat mallenhout betreft een besparing. Premie 75,-. Idee 714. Voorstel om voor het smelten van silumin gebruik te maken van een oude gietpan in plaats van een uit vuurstenen opge stapeld oventje. Het voorstel is in uitvoering genomen en geeft besparing. Aan het einde van het lopende jaar zal bekeken worden of deze besparing van dusdanige aard is, dat toekenning van een premie gewettigd is. Idee 715. Het balanceren van ankers van electrische machines. Inzender doet een voorstel voor statisch balanceren. Ankers moeten draaiende worden uitgebalanceerd op hun normale toeren. Hiervoor zijn in Machinefabriek I twee balanceerbanken aanwezig. Geen premie. Idee 726. Verwisselen van geleideblokjes voor Union Melt las- machines. De voorgestelde methode kan alleen worden toegepast op het nieuwe model laskop, waarvan er bij ons slechts één in gebruik is. De besparing is derhalve niet groot. Premie 10, Idee 730 Voorstel tot het stationeren van een nachtverbandmeester op Werf Oost. De noodzakelijkheid is tot nu toe niet geble ken. Er is ter plaatse een gediplomeerde portier aanwezig en indien nodig kan de ambulance onmiddellijk uitrukken. Geen premie. Idee 731. Het aanbrengen van een spiraal om gritstraalslangen om te voorkomen, dat in de slangen een knik getrokken wordt. Het ligt in de bedoeling de vloer van de gritstraalcabine te verhogen en gelijk te brengen met bovenkant rails. Zodra dit gebeurd is zal het idee verder worden beoordeeld. Idee 733. Apparaat voor het aftekenen en centeren van flenzen. Het apparaat biedt geen voordelen. Geen premie. Idee 734. Reparatie van luchtslangen met een pijpje inwendig te ver vangen door een huls aan de buitenkant. De huls kost meer aan loon en materiaal. De bevestiging is onbetrouwbaar en werkt zich los. Geen premie. Idee 736. Vulstukken onder fundaties 10 mm dunner houden en deze 10 mm op te vullen met hout. Bij hoofdmotoren is de belasting voor hout veel te hoog. Voor sommige hulpwerktuigen zou dit idee misschien uit voerbaar zijn. Geen premie. Idee 739. Voorstel om een afneembare „zuigtuit" te plaatsen op bij ons in gebruik zijnde met lucht aangedreven fans, om daar door de electrisch aangedreven fans met afzuigslang over bodig te maken. Deze methode werd reeds tijdens de beproeving van de fans onderzocht. De capaciteit verminderde echter zodanig, dat van een redelijke dampafzuiging geen sprake meer was. Geen premie. Idee 740. Voorstel om bedrijfsscholieren roeiles te geven met op de werf aanwezige sloepen. In het leerprogramma zijn voldoende uren opgenomen voor lichamelijke ontwikkeling. Het roeien brengt risico's met zich mede, welke wij liever vermijden. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 12