Dankbetuigingen Personalia Willy Wilton-Ponds Snipperdagen Gevonden voorwerpen In verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is per onderstaande data eervol ontslag verleend aan: K.van 't Sand ketelmaker 14 -11 -1959 Th. J. Hoogeveen mach. houtbew. 14-11-1959 J. C. van Kaam fraiser 21 -11 -1959 G. K. M. Schrumpf brander 28 - 11 - 1959 Met het oog op de a.s. feestdagen wordt men ver zocht eventuele snipperdagen tijdig aan te vragen. Zij, die belast zijn met de administratie van het verlof, worden verzocht de bonnen zo spoedig mo gelijk door te zenden aan afdeling Sociale Zaken. Bril in etui - Passer in etui - Polshorloge - Gouden damesring - Diverse actetassen. Te bevragen bij de afdeling Beveiliging. ^J|) NIEUWS 14 „Niet veel goeds, vrees ik," zei Arie nog, maar tegen de stekelige opmerkingen van zijn eega was hij niet opgewassen. Hij hoorde het overigens gauw genoeg, want op de avond van de eerste december hield de burgemeester hem staande. „Dit is te erg," zei hij bars, „nou hebben ze Marees gegre pen: vóóraan bij het leeghalen van een aardappelwinkel. Ze hebben haar naar mijn bureau gebracht. Laat je klokken maar klokken vandaag: Over vijf minuten verwacht ik je op het bureau." En daar zaten ze dan op het bureau: De burgemeester met een frons op zijn brede rose gezicht, Arie Fluit, bedrem meld, met de hoed in de handen, die hij om zijn spitse knieën gekneld had, Marees recht overeind op het puntje van de stoel en bij de deur de zwaargesnorde brigadier Brouwer, die haar gebracht had. „Jij kunt nu wel gaan, Brouwer," zei de burgemeester en de agent salueerde en verdween. Toen wendde Jonkheer Van Verrevliet zich in al zijn gestrengheid tot de vrouw: „Marees, dit gaat te ver! Als dit nog eens gebeurt, moet ik je opsluiten. Jullie lijken wel gek. Ik zou me schamen „Hebben wij honger of u, meneer de burgemeester?" „Jij hebt geen honger, Marees! En jij, Fluit, neem haar mee naar huis en zorg, dat het niet weer gebeurt, 't Is dat je vrouw vroeger bij ons gediend heeft, maar dit loopt de spuigaten uit!" „Laat het armbestuur ze dan wat meer geven!" schreeuwde Marees. „GenoegBreng haar weg Met het gezag van de burgemeester in de rug wist Arie van wanten. De burgemeester keek hen na en veegde toen met een grote battisten zakdoek het zweet van zijn gezicht: „hahaha, wat een Kenau maar een hart van goud!" In de dagen, die op deze gebeurtenis volgden, bleef Arie na zijn half uurtje sinterklaasliedjes des morgens wat langer op de toren en ook 's avonds stond hij soms peinzend op de torentrans, kijkend naar de lichtjes in de schemerende stad. Soms liet hij een blank papiertje omlaag zweven op de westenwind, het met zijn scherpe ogen aandachtig volgend om te zien waar het belandde. Toen het eindelijk strooi- avond was en hij zijn sinterklaasliedjes voor de laatste maal had gespeeld, klauterde hij haastig naar het duivennest in de torenspits en haalde er de bundel bankbiljetten uit. Op de torentrans stak hij een natte vinger in de lucht. De wind richting was gunstig en op de uiterste oosthoek hield hij één voor één de briefjes tussen duim en vinger om ze daar na toe te vertrouwen aan de wind, evenals de tien copieën van het sinterklaasgedicht, dat hij speciaal voor deze gele genheid had gemaakt. „Piet Bakker, 'k hoor je kindren schreien, wanneer ik op mijn fiere paard wel twalef meter boven d'aard van 't een naar 't ander dak kom rijen. En jij De Kluiver met je zieke vrouw, je rimpels telkens dieper van de zorgen mijn zwarte knecht houdt wat verborgen een klein geschenkje ook voor jou. Ook d'andren, die de kommer en de kou het leven nodeloos vergallen, ik heb een kleinigheid voor allen, omdat ik ook van arme lieden hou. De Sint" En terwijl de briefjes van tien schommelend en dwarrelend omlaag daalden naar de arme wijken van de stad, zette hij zich in het beiaardierskamertje en hij speelde een jolige sinterklaaspotpourri als toegift. Hahaha, een vent van niks had Marees gezegd, maar boven haar hoofd jubelden van daag de klokken onder de machtige vuisten van hem, Arie Fluit - beiaardier, dichter, dromer, maar vooral Arie Fluit in zijn nieuwe succesrol van SINTERKLAAS GOEDHEI- LIGMAN GERARD LUTKE MEIJER Ondergetekende dankt hiermede, ook namens haar kinderen, directie, bazen en collega's voor de blijken van belangstel ling bij het overlijden van haar man. Mevr. C. A. v. ES - DE GROOT. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen, collega's en „De Pionier", voor het cadeau onder couvert, de bloemen, cadeaus en belangstelling bij zijn 40-jarig jubileum. A. KLEYN. Hartelijk dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de blijken van belangstelling, de cadeaus en de bloemen bij mijn 25-jarig jubileum. F. C. VAN VLIET. Ontvangen: 902,40 Centraal Magazijn Schiedam 7,85 Fijenoord (opbrengst verkoop klein materiaal) 9,Bazenvereniging Uitgaven: In de maand oktober werd aan 80 leden van ons personeel in totaal 2262,23 uitgekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 16