TECHNISCHE BIJZONDERHEDEN NIEUWS 10 In ongekend snel tempo werd dit zeer omvang rijke en uiterst ingewikkeld werk door meer dan 2000 mensen van de werf en van de onderaanne mers uitgevoerd en het resultaat is een schip in frisse moderne kleuren, dat mede door het gebruik van zeer uiteenlopende materialen, zoals edele hout soorten en Deens textiel, Italiaans mozaïek en kunstlederen bekleding, thans de trots van de re derij is. De betimmering van de salons geschiedde door De Nijs, tezamen met Mutters en Pander. Het gehele ontwerp was van de hand van de Ita liaanse scheepsinterieurarchitect Pulitzer en nu de verbouwing is voltooid, blijken het nieuwe silhouet van het schip met zijn moderne lijnen en de ruimten voor de passagiers geheel en al overeen te stem men met de wensen en verlangens van de eige naren. Het schip, de ex Dunnotar Castle, is door de huidige eigenaresse Incres Steamship Co. Ltd. Monrovia, Liberia, vorig jaar aangekocht van Union Castle Mail Steamship Co. Ltd, te Londen met als doel het te laten verbouwen tot een modern passagiersschip, geschikt voor het maken van cruises van New York naar het tropische vaarge- bied van de Caraïbische Zee. Het bij Harland Wolff in Belfast gebouwde mailschip werd in 1936 opgeleverd met een bruto- register tonnenmaat van 15.054. Op 27 februari 1959 werd het schip uit Engeland gesleept en aan onze werf te Schiedam afgemeerd. De onderhandelingen inzake de verbouwing tussen de eigenaren en de werf resulteerden in het tekenen van het contract op 18 maart 1959, terwijl 13 augustus daaropvol gend het contract werd getekend voor de inbouw van de nieuwe voortstuwingsinstallatie, waarmee de reder het schip wilde uitrusten. Verwacht werd dat het schip, de naam Victoria dra gende, 12 december 1959 haar technische proefvaart zou ondernemen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 12