(jj|) NIEUWS 12 werd geheel vernieuwd en uitgebreid met 20 m lengte en 4 m breedte, met ingebouwd terras en een IV2 m hoge döme. Achterop het D-dek zijn 2 zwembaden ingebouwd. De indeling van de hutten vereiste het verplaatsen en veranderen van langsdragers, waarmee ca. 80 ton staal gemoeid is geweest. Over het schip verspreid zijn 13 nieuwe fankamers ingebouwd ten behoeve van de nieuw aangebrachte airconditioning-instal latie, die de gehele passagiersaccommodatie bedient. De toegangen tot het schip zijn uitgebreid met 6 waterdichte huiddeuren. De lekstabiliteit vereiste een extra W.D.-schot in ruim 3, opgetrokken van de bodem tot aan het A-dek. M.h.o. op de brandveiligheid zijn de nodige sta len brandschotten aangebracht, speciaal om trap portalen en schachten. M.h.o. op het grotere aantal passagiers is de drink watercapaciteit uitgebreid met 500 t., waarvoor een tank werd ingebouwd in luik 3. Bovendien zijn 4 extra brandstofbunkers ingebouwd in het voor malige ruim 3- Daar de bestaande fundaties van de oude hoofd motoren niet meer geschikt waren voor de nieuwe hoofdmachines met hun aanmerkelijk groter ver mogen, zijn deze fundaties verwijderd en vervangen door nieuwe, waarin ca. 150 ton staal is verwerkt. Het silhouet van het schip heeft een grote veran dering ondergaan door het wijzigen van de voor steven en het hek, waardoor de lijn van het schip een moderne vorm heeft gekregen, gepaard aan grotere elegance. De nieuwe schoorsteen, waarvan de vormen ge heel zijn aangepast aan het scheepssilhouet, is met al zijn binnenwerk, uitlaatgassenleidingen, trappen en bordessen, geheel gereed, met behulp van een drijvende bok, op het topdek geplaatst. Aan staal is totaal ca. 2000 ton verwerkt. 2. Accommodatie passagiers: Voor het onderbrengen van circa 600 passagiers werden 214 hutten ingebouwd op het: Hoofddek, dat de naam van Amber-deck heeft gekregen; A-dek, dat de naam van Coral-deck heeft gekregen; B-dek, dat de naam van Emerald-deck heeft ge kregen; C-dek, dat de naam van Sapphire-deck heeft ge kregen. Hutten Elke hut heeft een eigen toiletruimte met wastafel, toiletkastje en accessoires, douche of bad en W.C. De vloeren in de douche zijn mozaïek betegeld. Zowel in de hutten als in de toiletten zijn de elec- trische leidingen, evenals de waterleidingen, geheel weggewerkt. De wastafels, douches en baden zijn uitgerust met warm en koud water. De wanden van de hutten zijn gedeeltelijk met kunstleder beplakt en gedeeltelijk met edele hout soorten betimmerd. De durastic ondervloeren van de hutten zijn be dekt met een schuimrubber mat, waar overheen vast tapijt. Verschillende hutten staan met elkaar in verbinding door een tussendeur, waardoor het mogelijk is van twee hutten een suite te maken, waarbij een hut als stateroom gebruikt kan wor den door het wegklappen van de bedden. Elke hut is uitgerust met een kaptafel, waarin een indirectverlichte kaptafelbak is verwerkt, met bed den, of sofabedden, dan wel met pullmanbedden, stoelen met tafeltje en een reproduktie van schil derijen van o.a. Renoir, van Gogh, Picasso, Gau guin, Degas, Dufy, Matisse, Lurcat, enz. Door vormgeving, indeling en kleurschakering van wan- den, plafonds, meubelen en gordijnen is gestreefd naar een smaakvolle combinatie, geschikt voor de meest verwende passagiers. Elke hut is voorzien van een signaalsysteem, waarmee de passagier de steward kan ontbieden. Gangen De gangvloeren zijn bedekt met antisliprubber, ter wijl de gangwanden met kunstleer zijn beplakt. De gangverlichting valt als indirect licht door een rasterplafond heen. 3. Accommodatie Bemanning Om de 300 leden van de bemanning onder te bren gen is de bestaande accommodatie uitgebreid met 2 ruimten op het hoofddek vóór en achter, ge schikt voor circa 72 man en een ruimte achterop het A-dek voor circa 20 man. De bestaande bemanningsaccommodatie op het A- en B-dek vóóruit en de officiershutten op het E- dek zijn geheel gemoderniseerd, voorzien van air conditioning, warm- en koud water. 4. Hospitaal Het hospitaal, ondergebracht op het hoofddek ach ter, is voorzien van een operatiekamer, verpleeg stershutten, gecapitonneerde cel en een hospitaal- pantry. De scheepsarts zal worden bijgestaan door 2 verpleegsters en een verpleger. Het hospitaal be staat verder uit een spreekkamer en een onderzoek- kamer. 5. Salons Lounge Op het Rendez-vous deck bevindt zich aan de voorzijde de grote lounge. Het buitengedeelte van deze salon heeft een verhoogde vloer, terwijl in het midden, het El Patio, een verlaagde wengé houten parketvloer is aangebracht, waaroverheen een donkerbruin tapijt. De afscheiding tussen bei de vloeren wordt gevormd door een essenhouten ballustrade met omvlochten gespleten rotan. De vloer is belegd met lichtgeel geaderde rubbertegels. In de wanden, veelal in holle vorm gebogen, zijn goud-berkenhouten en diverse stoffen met dessins van herfstbladeren gewerkt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14