NIEUWS 14 Eetsalon Het Roman-restaurant op het Coral-dek biedt plaats aan ca. 290 gasten. Het is mogelijk door een ver schuifbare glazen wand 2 separate eetsalons te vor men, elk voor 22 passagiers. Het vloeroppervlak is ca 430 m-, bedekt met polyflor. In het midden deel heeft de eetsalon een dóme, waar ruimte beschikbaar is voor het strijkje. De voorwand is voorzien van een Italiaans mozaïk. In de beschie ting en de plafonds zijn behalve het schilderwerk, kunstleer, geperforeerde Limbapanelen, perenhou ten plastics en shantung panelen verwerkt. De eet salon is voorzien van luxaflex gordijnen. De Bamboo Club Deze is ingericht achterop het Sapphire-dek, voor zien van een dansvloer van diarra, een bar, zitjes en een muziekpodium. De vloer is bedekt met een amethistkleurig tapijt. In de wanden is bamboe, plastic en wengéhout verwerkt met in smeedwerk uitgevoerde decoraties en maskers. De plafonds zijn opgebouwd uit turquoise geschilderde Treeperac, ahorn panelen en voorzien van schilderingen, aan gebracht door Italiaanse artiesten met aniline verf stoffen. De grote ramen geven een ruim uitzicht op zee. De Leessalon Deze bevindt zich op het Rendez-vous deck achter de Galleon bar en kan als kerk dienst doen. Het altaar is hiervoor in de achterwand gebouwd. De voornaamste in deze salon verwerkte materia len zijn: espehout, luxaflex grodijnen voor de wanden. Voor het plafond is gespoten Limba Tree perac met espenpanelen gebruikt. De Mermaids Room Dit is de grote salon juist voor de zwembaden op het Rendez-vous deck. De salon biedt plaats aan 155 passagiers, is voorzien van een dansvloer, bar, muziekpodium en heeft vrijwel over de gehele breedte een dome. De grote ramen bieden een ruim uitzicht op zee, op de zwembaden en op het Rivièradeck. Het dóme-plafond is samengesteld uit Treeperac en in de lagere plafonds B.B.- en S.B.-zijde zijn kunst leer en dergelijke materialen verwerkt. Voor de verlichting zijn in het hoge plafond gekleurde dieptestralers aangebracht. Aan B.B.-zijde loopt nog een in rood geschilderde luifel. De zijwanden tus sen de grote ramen zijn beschoten met vlakken van diverse edelhoutsoorten. De bar op de verhoogde vloer aan de achterzijde van de salon is omgeven door een hek. Om een indruk te geven, wat er alzo voor deze verbouwing nodig is geweest, volgen hieronder enige cijfers, welke alleen op de hutten slaan. Plafonds 6.000 m2 multiplex, beschieting 12.000m2 spaanplaat, edelhout 200 m3, vurenhout 400 m3, 10.000 m2 fineer, 70 m3 multiplex voor meubilair, 12.000 m2 kunstleer, 5500 m2 kunstharsplaat. To taal voor hutten 1250 m3 hout. Cardroom Durastic ondervloeren 9.000 m2, tegelvloeren 800 m2 (excl. zwembaden terrassen, brandisolatie 14.000 m2, thermische isolatie 5.000 m2, schilder werk 70.000 m2, in koperen frame gevatte ramen 170 st., pijpleidingen 32.000 m, tapijten in hutten 3.000 m2. In de salons zijn verwerkt: 2100 m2 kunstleer, 900 m2 gordijnstoffen, 2500 m2 bovenvloeren bestaande uit tapijten, marmoleum en polyflor, 120 m3 mul tiplex, 90 m3 vurenhout, 60 m3 edelhout en 2000 m2 aan bekledingsstoffen. 5. Beveiligingen Om te voldoen aan de International Convention for the safety of life at sea 1948 en de eisen van U.S. Coast Guards concerning fire detectors, fire fighting equipment etc., zijn de meest uitgebreide calculaties en plannen gemaakt en tot uitvoering gebracht. a. Brandbeveiliging Het schip is door het bijbouwen van diverse stalen brandschotten verdeeld in 5 hoofdcompartimenten. Alle trap- en liftschachten zijn in staal opgetrok ken en geïsoleerd met spuitasbest. Alle trappen, zowel in het schip als de buitentrappen, zijn in staal uitgevoerd. Ie Sprinkler-installatie In de hutten, gangen, trapportalen, salons en de bemanningsverblijven is een uitgebreide automa tische sprinkler-installatie aangebracht met een brandmeldsysteem en een verklikkerpaneel in het stuurhuis, zodat een begin van brand door de offi cier van de wacht direct kan worden gelokaliseerd. De installatie is aangebracht door de fa.Mather Platt. In de ventilatiekanalen zijn de nodige brand- kleppen gemonteerd. 2e CO2 Installatie Voor het blussen van brand in de machineka mers, proviandruimen, bagageruimen en lading-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 16